Bizimle iletişime geçin

Haberler

TOKYO OLİMPİYATLARI İÇİN YENİ TARİH BELİRLENDİ

Uluslararası Olimpiyat Komitesi, Uluslararası Paralimpik Komitesi, Tokyo 2020 Organizasyon Komitesi, Japonya Hükümeti ve Tokyo’dan 2021’de yapılması planlanan olimpiyat oyunları için yeni tarih duyurusu geldi. Olimpiyat Oyunları’nın, 23 Temmuz-8 Ağustos 2021 tarihleri arasında yapılacağı açıklanırken Paralimpik Oyunları’nın ise 24 Ağustos-5 Eylül 2021 arasında gerçekleştirileceği duyuruldu. 

Konuyla ilgili olarak bugün (30 Mart) Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Thomas Bach, Japonya Başbakanı Shinzo Abe, Tokyo 2020 Organizasyon Komitesi Başkanı Mori Yoshirō, Tokyo Valisi Koike Yuriko ve Olimpiyat ve Paralimpik Bakanı Hashimoto Seiko telekonferans görüşmesinde bir araya geldi. 

Yapılan görüşmede yeni tarihler konuşulurken üç ana başlık değerlendirilerek en uygun zaman aralığına karar verildiği belirtildi. Bu ana başlıklar; sporcuların ve ilgili herkesin sağlığını korumak ve COVID-19 virüsünün yayılmasının engellenmesini desteklemek, sporcu ve olimpik sporun çıkarlarını korumak ile uluslararası spor takvimi olarak sıralanırken ertelemenin yol açacağı problemleri minimuma indirmek adına organizasyonun, bu yıl gerçekleştirilmesi planlanan tarihten tam 1 yıl sonra gerçekleştirilmesinin uygun olduğu kararına varıldı. 

Buna göre olimpiyatlar için 24 Temmuz – 9 Ağustos 2020 ve Paralimpik Oyunlar için 25 Ağustos – 6 Eylül 2020 olan tarihin, 23 Temmuz-8 Ağustos 2021 ile Paralimpik Oyunlar için 24 Ağustos-5 Eylül 2021 olarak değiştirilmesi kararına varıldı. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Klasikler başlıyor!

Haberler

PELOTONUN 2021 MAYOLARI

Editoryal

Mazgal bisikletçinin yaralanmasına sebep oldu

Haberler

UAE TOUR BU PAZAR BAŞLIYOR

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!