Bizimle iletişime geçin

Editoryal

İÇ MEKAN ANTRENMANLARINDA EN ÇOK TERCİH EDİLEN 10 TRAINER

İç mekan antrenmanlarında temel olarak üç tip home trainer dediğimiz ekipman kullanılmaktadır. Bunlar; bisikletinizi direkt olarak bağladığınız standart trainerlar, silindirler üzerinde hareket ettiğiniz roller ve bir güç kaynağına bağlı olarak çalışan ve standart bir trainera göre çok daha fazla özellik ile geliştirilmiş bir sürüş deneyimi sunan turbo trainerlardır. Bu üçünün içerisinde farklı markalara ait en çok tercih edilen 10 modeli sizler için derledik. Keyifli sürüşler!

Tacx Galaxia roller

2.306,31 TL

Statik antrenman ekipmanları alanında Tacx, pelotondaki pek çok pronun tercihi. Markanın önde gelen roller modeli ise Galaxia. Ürün özellikle kolay kurulumu ve kullanım kolaylığıyla ön plana çıkıyor. Tacx mühendisleri tasarımda, doğal yol bisikleti deneyimine olabildiğince yaklaşmayı amaçlıyor.

Makara sizinle birlikte hareket ediyor, bu da düşme korkusu olmadan pedallarda durabilmeye imkan tanıyor. Katlanabilir ve taşınması kolay olan ürün, marka tarafından “salıncak sistemi” olarak adlandırılan bir çalışma prensibine sahip. Galaxia üzerinde hızlandığınızda oluşan kinetik enerji ile makara ileriye doğru hareket ediyor, yavaşladığınızda ise aynı mekanizma tam tersi yönde işliyor. Bu sayede hem hızınızı hem de esnekliğinizi düşme korkusu olamadan koruyabiliyorsunuz.

Tacx Bushido Smart trainer

6.497,97 TL

Yağmur, rüzgar, çamur, kar… Tacx Bushido Smart trainer gerçekçi sürüş deneyimiyle tüm olumsuz hava koşuluna meydan okuyor. Tacx Bushido Smart oldukça etkileyici bir trainer. Zira, kendi güç ve direncini tek bir üniteyle sağlıyor. Öncelikle, Bushido Smart (ve bu segment için benzersiz) tamamen kablosuz: ANT + haberleşme protokolü, direnç ünitesini hem gidona monteli kontrollere hem de USB PC dongle’a bağlar. Üstelik, direnç ünitesinin enerjisini pedal gücünüzden alır. Daha pratik bir perspektiften, Bushido Smart trainer rakiplerine göre daha hızlı ve kolay bir kurulum sunuyor.

Kablosuz Motor Freni: Kablosuz motor freni, pedal enerjisinden kendi enerjisini üretir. Trainer bu enerjiyi iletişim kurmak ve gerekli direnci üretmek için kullanıyor. Trainer, harici bir güç kaynağı gerektirmediğinden, istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Kendinden Güç Üreten Tasarım: Bushido, hareketleriniz boyunca enerji üreten bir jeneratör ile donatılmıştır. Direnç oluşturmak ve trainer ile cihaz arasındaki bağlantıyı etkilemek için bu enerjiye ihtiyaç duyar. Bushido bu nedenle şebeke gücü gerektirmez.

Led Lamba: Direnç ünitesindeki LED ışıkların rengi, yoğunluğunuzu gösterirken, kadansınızın ritminde yanıp sönüyor.

Tacx Flux S Smart trainer

5.773,41 TL

Tüm yazı bisiklet üzerinde sıkı antrenmanlarla geçirdiniz ve formunuzu yukarıya taşıdınız. Muhtemelen bunu yaparken uyku ve beslenme düzeninizden birçok fedakarlıkta bulundunuz. Günlerin kısaldığı sıcaklığın giderek düştüğü şu günlerde artık yapacağınız performansınızın geriye gitmemesini sağlamak. Kış ayları bisikletçinin kabusu olsa da roller ve trainer idmanları imdada yetişiyor.

Söz konusu kapalı alan antrenman ekipmanları olduğunda ise çok az marka Tacx ile boy ölçüşebilir. Marka son olarak geçtiğimiz yıl ekim ayında Flux modellerini güncelledi. Sonuç olarak Shimano ve SRAM 8-11 vitesli rublelerle doğrudan takılabiliyor. Flux S direnç oluşturmak için manyetik bir alan kullanıyor ve bu sürüşü zorlaştırmak için değiştirilebiliyor. Doğrudan telefonunuza/bilgisayarınıza bağlanıyor. Bu sayede hız, güç ve kadans verilerine kolayca erişilebiliyor.

Elite Nero akıllı roller 

2.752,74 TL

Geleneksel olarak roller kapalı alan antrenmanından çok daha fazlasıdır – rollerlar pedal tekniğinizi geliştirebileceğiniz bir araçtır. Üzerinde yalnızca esnek bisikletçiler kusursuzca dik durabilir (eğer usta işi bir örnek görmek istiyorsanız, Eddy Merckx’in La Course en Tete filmine bir göz atın). 

Başarıya giden yolda etkin pedal çevirme işi bugün de önemini koruyor, ancak tek farkla, Elite’in en son Nero Smart rollerıyla çok daha fazlasını yapabilirsiniz. 

“Akıllı” demek Nero rollerının Zwift gibi üçüncü parti antrenman platformlarıyla eşleşebileceği anlamına geliyor; bu da manyetik değişken direncinin araziye veya önceden planlanan antrenmanlara göre otomatik olarak ayarlanmasını sağlıyor. Nero %6’ya kadar eğimi simüle edebiliyor, 1.350 watt’a kadar direnç sunuyor ve “yüzer” silindirleri sayesinde (bir miktar ön/arka harekete izin verir) seleden bile kalkabilirsiniz. 

Tüm bunlar, turbo trainerlara oranla daha fazla yolda sürüş hissi veriyor. Artı, Nero’yu kullanmak inanılmaz kolay: Bisikletinizi üzerine koyun ve sürüşe başlayın. Antrenman bittikten sonra az yer kaplaması için Nero’yu kolayca katlayabilirsiniz.

Wahoo Kickr Snap

550,00 €

Wahoo’nun super sessiz akıllı trainer Wahoo Kickr Snap, kendi interaktif uygulaması ile uzun veya kısa tüm iç mekan antrenmanlarınız için en iyi tercihlerden biri. Harici sensörlere ihtiyaç olmaksızın hız, kadans, mesafe gibi temel verileri ölçümleyen Kickr Snap, güç ölçümünü ise %-+5 hassasiyetle oldukça tutarlı bir şekilde yapabiliyor.

1500 watt’a kadar dirençli ve %12 maksimum eğim ile gerçek sürüş deneyimine en yakın hissiyatı vermek üzere tasarlanan Kickr Snap, ANT+ , ANT + FE-C ve Bluetooth desteği ile Zwift, TrainerRoad gibi üçüncü parti uygulamalarla da uyumlu. Arka tekerin bağlanması ile çalışan Kickr Snap’in bu noktada en büyük dezavantajının ise trainer lastiği gerektirmesi olduğunu söylemek mümkün. Ayrıca başlangıçta, güç verisinin doğru şekilde ölçüldüğünden emin olmak için iyi bir kalibrasyon ayarı yapmanız da gerekiyor. 

Tacx Neo 2T

11.334,10 TL

Ürün incelemelerinin pek çoğundan tam puan alarak geçen Tacx’in smart trainerı Neo 2T, ultra sessiz çalışması ve en yoğun sprintlerle, en dik tırmanışları simüle ederken dahi pürüzsüz bir sürüş sunuyor olmasıyla öne çıkıyor. Tacx’in ürün gamındaki “en güçlü ve sesszi trainer” olarak tanımladığı Neo 2T, harici bir güç kaynağı olmaksızın çalışmayı sürdürebiliyor.

2200 watt’a kadar dirençli ve %25 maksimum eğim değeri ile en iyi sürüş deneyimini vadeden Neo 2T, arka rubleden direkt olarak bağlanıyor ve Shimano / SRAM 10/11’li grupsetler  (ayrı adaptörlerle Campagnolo / Sram 12’li settler) ile uyumlu. İnteraktif sürüş programlarıyla da doğrudan bağlantılı Neo 2T’nin en büyük dezavantajı ise katlanabilir yapıda olmasına ragmen 21 kiloyu aşan ağırlığı ile taşımasının oldukça zor olması. 

Elite Suito

5.590,00 TL

İlk kez önceden monte edilmiş Shimano 11’li kaset ile gelen ve Elite’in sağlamlığı ile öne çıkan trainerı Suito, çelik yapısı ile en sert antrenmanlarınız için ideal. %+-2,5 hassasiyetle %15’e kadar eğimi simüle edebilen Elite Suito, herhangi bir sensöre ihtiyaç olmaksızın güç, hız ve kadans ölçümü de yapabilmekte. Son derece sessiz çalışan Suito, Zwift, TrainerRoad, Kinomap, Rouvy, The Sufferfest, Bikevo ve daha pek çok antrenman uygulaması ile uyumlu bir şekilde sürüş yapmanızı sağlıyor.

Hızlı ve kolay kurulumu, kompakt tasarımı, çoğu marka ve model ile doğrudan uyumlu Suito, performans ve kullanım kolaylığı anlamında muadillerinden bir adım öne çıkıyor. Elite Suito’nun tek dezavantajı ise Shimano kasetle geldiği için Campagnolo setlerle kullanılmak istendiğinde ek bir parçaya ihtiyaç duyacak olmanızdır. 

Wahoo Kickr Core

880.00 €

Wahoo’nun ürün gamında yer alan bir diğer turbo trainer’I Wahoo Kickr Core’un Snap modelinden ilk farkı, arka tekerden değil, direkt olarak rubleden bağlanıyor olması. Çelik malzemeden üretilen Wahoo Kickr Core, sağlamlığı ve kardeş modeli Snap gibi sessizliği ile öne çıkarken güç, hız, mesafe gibi verileri de minimum hata payıyla kaydediyor.

ANT+ , ANT + FE-C ve Bluetooth desteği ile kendi uygulaması Wahoo ile birlikte Zwift dahil diğer pek çok uygulamaya bağlanabilen Kickr Core, 1800 watt’a kadar dirençli ve %18 maksimum eğim değerine sahip. Ürünün en büyük dezavantajı ise dahili bir arka kaset ile gelmiyor olması. Bu durumda trainer ile birlikte grupsetinize uygun bir ruble de satın almanızın gerekeceğini önceden söylemiş olalım. 

CycleOps Fluid2 

299.99 $

Sağlam, uzun süreli antrenmanlarda bile son derece dayanıklı ve işini en iyi şekilde yapıyor! Bir trainerdan daha başka ne istenir ki? Dünyanın önde gelen trainer markalarından CycleOps Fluid2 modelini, PowerTuned teknolojisi ile ev içi antrenmanlarınızda dahi yol hissiyatını sürdürmek üzere tasarladı. Fluid2, sıkıcı ve tek düze iç mekan antrenmanlarınızı, daha keyifli ve gerçekçi bir hale getirmeyi amaçlayan son teknoloji sıvı direnç mekanizmasıyla daha az gürültüyle daha iyi bir sürüş deneyimi yaşamayı vadediyor.

Arka lastiğin direkt olarak bağlandığı CycleOps Fluid2, ses yalıtımlı pas pası ve ön lastiğinizi sabitlemek için bir blok ile geliyor. Hem yol (veya zamana karşı) hem dağ bisikletleri için dizayn edilen Fluid2’nin, katlanabilir gövde yapısı ile kurulumu, depolanması ve taşıması oldukça kolaydır. Patentli fan tasarımı ile kendinden soğutmalı Fluid2, uzun antrenmanlarınızda dahi ısınma problemi olmaksızın stabil bir sürüş sunar. Zwift gibi interaktif programlarla da uyumlu olan Fluid2, çevrimiçi sürüşlerinizde de kullanabileceğiniz bir modeldir. En büyük dezavantajı ise bir trainer lastiğine ihtiyaç duyacak olmanız ve dahili güç, kadans ve hız ölçere sahip olmayışıdır. 

In’ride 500 

900.00 TL

Decathlon’un ürün gamındaki en fazla tercih edilen modellerden olan In’ride 500, markanın en kolay kullanılan home trainerlarından biri. Kompakt yapısı, uygun fiyatı, kolay kurulumu ve basit kullanımı ile öne çıkan model, ihtiyaç duyan herkesin hemen alıp hızla kullanmaya başlayabileceği bir ürün. Katlanabilir yapısı ile depolama anlamında da kolaylık sağlayan In’ride, elle ayarlanabilir direnç mekanizması ile hız ve gücünüzü kademeli bir şekilde artırmanıza olanak sağlıyor.

1500 watt’a kadar dirençli In’ride, 26-28 inç lastiklerle uyumlu ve son derece sessiz çalışıyor. 2 yıl garantili olarak kullanıma sunulan In’ride 500’ün en büyük dezavantajı ise trainer lastiği gerektiriyor olması ve mat, blok vb. ek aksesuarlar olmaksızın gelmesi. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!