Bizimle iletişime geçin

Haberler

CRITERIUM DU DAUPHINE KORONAVİRÜS PANDEMİSİ SEBEBİYLE ERTELENDİ

ASO tarafından Çarşamba günü (1Nisan) yapılan açıklamayla koronavirüs salgını kapsamında alınan sağlık önlemleri doğrultusunda Criterium du Dauphine’nin de ertelendiği duyuruldu. Duyuru, UCI’ın 1 Haziran 2020 tarihine kadar tüm bisiklet etkinliklerini askıya aldığını açıklamasının hemen ardından geldi. 

ASO yaptığı basın açıklamasında, “Covid-19’un yayılmasına karşı verilen mücadelenin bir parçası olarak UCI, ilgili tüm taraflarla birlikte 1 Haziran 2020’ye kadar bisiklet yarışlarının askıya alınma süresini yapılacak bir sonraki duyuruya dek uzatma kararı aldı” ifadelerini kullandı. 

ASO ayrıca 31 Mayıs-7 Haziran tarihlerinde gerçekleşmesi planlanan Criterium du Dauphine’nin de bu kapsamda ertelendiğini belirtti.

Fransa Turu öncesinde önemli bir yarış olan Criterium Dauphine’nin ertelenmesinin ardından 27 Haziran’da başlaması planlanan Tour’un akıbetinin ne olacağıyla ilgili soru işaretleri de çoğaldı.

Fransa Gençlik ve Spor Bakanı Roxana Maracineanu, geçtiğimiz günlerde Fransız basınına, bu yılki Fransa Turu’nun potansiyel olarak kapalı kapılar ardında, izleyicilerin katılımı olmadan gerçekleşebileceğini söylemiş; Maracineanu, Fransız radyo ağı France Bleu’ya konuyla ilgili yaptığı bir açıklamada “Tour de France’ın ekonomik modeli biletlemeye değil TV haklarına dayanıyor” bilgisini paylaşarak “Karantina döneminde herkes her konuda daha dikkatli davranıyor. Bu yüzden etkinliklere canlı olarak katılmak yerine her şeyi televizyondan izlemeyi tercih ediyor. Sonuçta Tour’u da yol kenarında izlemek yerine televizyondan izlemek zorunda kalmak çok zor olmasa gerek” ifadelerini kullanmıştı. 

Ardından geçtiğimiz hafta Tour de France yarış direktörü Christian Prudhomme ise Tour’un planlandığı şekilde gerçekleşip gerçekleşmeyeceği ile ilgili son kararın 15 Mayıs’a kadar açıklanacağını duyurdu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!