Bizimle iletişime geçin

Haberler

DAVIDE MARTINELLI, BİSİKLETİYLE İHTİYAÇ SAHİPLERİ İÇİN İLAÇ VE GIDA TAŞIYOR

Astana’nın İtalyan bisikletçisi Davide Martinelli, ihtiyaç sahipleri için bisikletiyle ilaç ve gıda taşıyor. Koronavirüs nedeniyle yarışların askıya alınmasının ardından karantina sürecinde antrenmanlarına evde devam etmek durumunda kalan Martinelli, kalan vakitlerinde ise dışarı çıkamayan yaşlı ve ihtiyaç sahibi kimselere bisikletiyle gıda ve ilaç malzemeleri taşıyor. 

Herhangi bir market veya eczanenin bulunmadığı Lombardiya bölgesindeki İtalyan köyü Lodetto’da yaşayan Martinelli, burada temel ihtiyaçlara erişemeyen insanlara köyün yakınındaki Rovato kasabasından temel gereksinimleri alarak sahiplerine götürüyor.

Geçtiğimiz hafta yaşlı bir çifte bisikletiyle ilaç götürdüğünü paylaşan Martinelli, “Bir bisikletim, bir sırt çantam ve iki bacağım var ve şu an yapacak hiçbir şeyim yok. Bu sebeple yaşlı bir çift için ihtiyaç duydukları ilaçları alıp yaklaşık 10 kilometre yol giderek ilaçları onlara teslim etmek bana çok iyi hissettirdi” dedi.

“Her şey kuzenimin de dahil olduğu bir grupla başladı. Tuttobici adındaki bir topluluk, kendi imkanlarıyla gıda ve ilaç gibi temel ihtiyaçlara erişemeyen yaşlı insanlara yardım etme fırsatı sunuyor. Burada insanların dışarı çıkamadığına dair pek çok dokunaklı hikaye duydum ancak bunlar, gönüllü insanlar sayesinde çözüme kavuşuyor.”

“Ne bir eczane ne de herhangi bir marketin olmadığı Lodetto’ya gönülden bağlıyım. Beni her zaman destekleyen ve bana çok şey öğreten bu topluluğa yardım etme sırası bende ve onlara olan borcumu ödemek için bir fırsat var elimde.”

“Dünyanın en mutlu insanıyım! Bisiklete binmek güzel fakat başkalarına faydalı olmak paha biçilemez.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!