Bizimle iletişime geçin

Haberler

FLANDERS ETRAFINDA 1000 KİLOMETRELİK YOLCULUK

Pek çok bisiklet tutkunu, hafta sonu Flanders Turu’nu izlemiyor olmanın acısını yaşarken Maxim Pirard, vaktini 1000 kilometrelik bir sürüşü tamamlamak üzere harcıyordu. Sadece 11 saat dinlenerek 29km/s ortalama ile 34 saat 31 dakikada tamamladığı 1,001.2 kilometrelik Flanders Turu’nun ardından 16.000 bini aşkın kalori yakan Pirard, sürüşü boyunca 4binden fazla irtifa kazanımı sağladı. 

Geçtiğimiz senelerde Bahreyn-Merida takımında kısa bir süre yer alan ancak şu anda herhangi bir profesyonel ekip adına yarışmayan 22 yaşındaki Belçikalı bisiketçi Pirard, uzun mesafeli sürüşler yapmayı tercih ediyor. Sürüşünü tamamlayıp eve vardığında 1000 kilometreyi tamamladığından emin olmak istediğini belirten Pirard, bunun önceden planlanmış bir sürüş olduğunu söyledi.

“Kış boyunca bu sürüşü planlamıştım ama ne zaman yapacağım konusunda emin değildim. Yarışın olmayacağını duyduğum zaman, bu anıtsal klasiğe olan minnetimi göstermek için bundan daha iyi bir zaman olmayacağını düşündüm.”

“Yola çıkmadan önce her şeyi kontrol ettim. Hiçbir sınırdan geçmedim ve hiç kimseyle sürmedim. Belki aşırı antrenman yapılmaması konusundaki önerilere uymamış olabilirim ancak ne yaptığımı biliyordum ve bu, benim için ilk değildi.” 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

“YENİ NORMAL”DE BİSİKLET

Editoryal

BİSİKLET VE PANDEMİ DÖNEMİ PSİKOLOJİSİ

Editoryal

ÇITAYI YÜKSELTMEK

Bisikletler

BORIS JOHNSON, ÜLKESİNDE BİSİKLETİN YAYGINLAŞTIRILMASI KONUSUNDA “ISRARCI” DAVRANIYOR

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!