Bizimle iletişime geçin

Haberler

EROL KÜÇÜKBAKIRCI, OLİMPİYATLARIN ERTELENMESİNİ DEĞERLENDİRDİ

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı, 2020’de yapılması planlanan ancak bir yıl ertelenen Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın kendileri için fırsat olduğunu söyledi. Küçükbakırcı, koronavirüs salgını nedeniyle 2021 yılında yapılacağı açıklanan Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın ertelenmesini değerlendirdi.

Küçükbakırcı, “Geçmişte iki defa olimpiyatlarda yarışmış bir sporcuyum. Bir sporcunun katılabileceği en büyük organizasyon olimpiyattır. Sporcunun rüyasıdır, hayalidir. Olimpiyatların ertelenmesini bizim için fırsat diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Erteleme kararını hayra yorduğunu dile getiren Küçükbakırcı, şöyle konuştu:

“2020 Tokyo Olimpiyatları’nın ertelenmesi, hazırlığı tam olmayan sporcular ve ülkeler için bir avantaj olduğu kadar hazırlanıp da olimpiyatlara katılamayanlar için bir dezavantaj oldu. 2021’de yapılacak olimpiyatın 2020 olarak anılması güzel bir şey. Bundan sonra bir mani olmazsa 2024’te tekrar devam edecek gibi gözüküyor.

Ben bunları hayra yoruyorum. Hem bizim için hem dünya milletleri için hayırdır diye düşünüyorum. Bundan sonraki olimpiyatlara katılacaklara şimdiden başarılar diliyorum. Tekrar olimpiyatlarda görüşmek, buluşmak ümidiyle.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!