Bizimle iletişime geçin

Haberler

FRANSA TURU BİR AY ERTELENEBİLİR

Koronavirüs sebebiyle yarış iptalleri devam ederken Fransa Turu’nun ne olacağıyla ilgili belirsizlik sürüyor. Tour de France Yarış Direktörü Christian Prudhomme, son yaptığı açıklamada durumun netleşmesi için mayıs ayına kadar bekleyeceklerini, 15 Mayıs’a kadar kesin kararın duyurulacağını belirtmişti. Tour’un seyircisiz düzenlenmesiyle ilgili açıklamalara da yanıt veren Prudhomme, organizasyonun seyirciler olmaksızın, kapalı kapılar ardından düzenlenmesinin söz konusu olmadığını söylemişti.

Konuyla ilgili Fransız yerel basınında çıkan haberlere göre ise Tour’un bir ay ertelenmesinin söz konusu olduğu bildirildi. Le Parisien’de yer alan habere göre Tour organizatörü ASO’nun, yarışın bir ay ertelenip ertelenmeyeceğini yerel konseylerle görüştüğü belirtildi. ASO’nun ayrıca, Tour’un planlanandan dört hafta sonra gerçekleşmesinin mümkün olup olmadığını, yarışın geçtiği tüm bölgelerdeki yetkililerle de görüştüğü bildirildi. 

Henüz kesin bir açıklama olamamakla beraber 27 Haziran’da Nice’te başlayıp 19 Temmuz’da Paris’te bitecek Tour’un UCI’ın uluslararası takvimindeki yeriyle ilgili şüpheler sürüyor. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!