Bizimle iletişime geçin

Haberler

VIVIANI: EVDE BİR AY ANTRENMAN YAPMAK, DELİRMEK İÇİN YETER!

İtalyan sprinter Elia Viviani, evde antrenman yapmanın çıldırtıcı bir deneyim olduğunu itiraf etti. 13 Mart’ta Paris-Nice yarışından ayrılarak İtalya Udine’de bulunan evine dönen Viviani, bu süreçte pelotondaki pek çok isim gibi performansını, evde antrenman yaparak korumaya çalışıyor. 

“Hiç kimsenin buna dayanamayacağından eminim. Henüz neredeyse bir ay oldu ve bu süre gerçekten delirmek için yeterli!” 

“Küçücük bir alanda yapayalnızsınız ve açık havada yarışmak veya antrenman yapmaktan tamamen farklı bir durum bu. Evde bir silindir üzerinde terlemek ve acı çekmek çok farklı bir şey.”

Bahar klasikleri, Giro d’Italia ve olimpiyatlar derken koronavirüs salgını nedeniyle pek çok organizasyon askıya alındı. UCI ise sezon açılışını 1 Haziran’a kadar uzattığını duyururken bu tarihe kadar olan tüm etkinliklerin iptalini açıkladı. Son olarak 7-14 Haziran’da gerçekleşmesi planlanan Tour de Suisse’nin de bu yıl için tamamen iptal edildiği duyuruldu. 

Bisikletçiler için sezonun ne zaman açılacağı konusunda belirsizlikler sürerken Tour de France Yarış Direktörü Christian Prudhomme, geçtiğimiz günlerde yarışın seyircisiz gerçekleşmesinin gündemde olmadığını açıklamıştı. Viviani, bunu kesinlikle desteklemediğini söyleyerek izleyicisiz bir yarışa karşı olduğunu belirtti. 

“Umuyorum gerçekten gündemde değildir, çünkü kapalı kapılar ardında yarışmak büyük bir hata olur. Bunu sadece hayranların varlığı için söylemiyorum. Elbette yarışı evlerinde de izleyebilirler. Ancak öte yandan yarışı kapalı kapılar ardında yapmak, pandeminin tamamen ortadan kalkmadığını da gösterir ve bu şartlarda bizim için de evde olmak en iyisi olur.”

Tour’un bir ay ertelenerek 25 Temmuz-16 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilebileceği iddialarına karşı ise Viviani, karar vermenin kolay olmayacağını söylüyor. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!