Bizimle iletişime geçin

Haberler

BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ’NE BİSİKLET YOLU

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde, Gölköy Kampüs içi ve ulaşım yollarını bisiklet kullanımına uygun hale getirmek için çalışma başlatıldı. Çalışmaları yerinde inceleyen Rektör Mustafa Alişarlı Gölköy Kampüsü başta olmak üzere tüm BAİBÜ kampüslerinde öğrenci memnuniyetini artırarak, kampüs kültürünü yükseltecek çalışmalar yaptıklarını ayrıca öğrencilerin taleplerini yerine getirmekten memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Rektör Alişarlı konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Birçok öğrencimiz spor, hobi ve ulaşım aracı olarak bisiklet kullanıyor. Kampüs ulaşım yolu sadece araçlar için bölünmüş yol olarak planlanmış. Yaya ve bisiklet kullananlar için kullanıma uygun değildi. Bisiklet yolu talebi, Açık Kapı Öğrenci Görüşmelerinde öğrencilerimizden de gelmişti. Bu kapsamda bir planlama yaparak, Gölköy Kampüs ulaşım yolunda bisiklet ve yaya yolu yapımına başladık” dedi.

Alişarlı, koronavirüs önlemleri kapsamında öğrencilerden uzak geçirilen bu zor günleri yine kampüs yaşamı standartlarını yükseltecek çalışmalarla değerlendirdiklerini söyledi. 

Rektör Alişarlı; “Gençlik ve Spor Bakanlığı’na Gençlik Projeleri Destekleme Programı kapsamında sunulan ‘Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gölköy Kampüsü’nde Sürdürülebilirlik Çalışmaları: Karbon Emisyonlarının Azaltılması’ başlıklı proje desteklenmeye hak kazandı. Bu projeyle temin edilecek bisikletlerle öğrencilerimiz kampüs içi ulaşımlarını sağlayacak, spor yapmış olacak ve projenin asıl hedefi olan, Greenmetric uluslararası üniversiteler sıralamasında, sıfır emisyonlu araç kullanımı kategorisinde, üniversitemizi daha üst seviyeye çıkaracağız. Tabiatın kalbinde bulunan üniversitemiz, bu sayede öğrencilerine çevre ve doğayı koruma farkındalığı da kazandırmış olacak” ifadelerini kullandı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!