Bizimle iletişime geçin

Haberler

SÖZ OKURLARIMIZDA: KARANTİNA SÜRECİ SİZİ VE BİSİKLET ALIŞKANLIKLARINIZI NASIL ETKİLEDİ?

Fotoğraf Victoria Jones/PA

Koronavirüs pandemisi, başladığı günden bugüne değin günlük yaşantımızı hemen hemen her yönüyle etkiledi. Elbette bisiklet alışkanlıklarımız da salgının etkilerini en çok hissettiğimiz alanlardan biri oldu. Havaların gün geçtikte daha da iyileştiği şu günlerde, uzun ve kalabalık sürüşlerin hayalini kurarken her birimiz, bir anda kendimizi kış aylarında bile olmadığı kadar evde sürüş yaparken bulduk.

Bu süreçte günlük işlerimiz için de daha fazla bisiklet kullanmaya başladığımız aşikar. Özellikle toplu taşıma kullanmamak adına ve azalan motorlu taşıt trafiği sebebiyle pek çoğumuz, hatta daha önce bisiklet kullanmayanlar dahi ulaşımda daha fazla bisikleti tercih etmeye başladı. 

Bunu, sektörün kendisinden edinilen bilgilerden de anlamak mümkün. İngiltere merkezli marka Brompton, satışlarının bu süreçte %15 arttığını söylerken Türkiye’deki bazı markalardan da benzer söylemleri duyuyoruz. Öte yandan evde antrenman yapmak üzere trainer ve roller gibi ekipman satışlarında da olağan dışı bir yükselme yaşanırken, Zwift, Rouvy gibi sanal antrenman platformlarının kullanımında da belirgin bir artış gözlemlemek mümkün. 

Tüm bunlarla birlikte karantina sürecinde, siz değerli okurlarımızın bireysel tecrübelerini de duymak adına mikrofonu bu kez sizlere uzatıyoruz. Karantina süreci bu spordan aldığınız keyfi nasıl etkiledi? Bu olağandışı süreçte sürüşlere devam ediyor musunuz, yoksa bisikletinizi şimdilik bir kenara mı kaldırdınız? Bisikletin, bu süreçte size kattığı şeyler neler? Tüm bunları ve aklınızdaki çok daha fazlasını paylaşmak için lütfen mail yoluyla bizlerle iletişime geçin. 

Lütfen aşağıdaki soruların yanıtlarını eklemek istediklerinizle birlikte (fotoğraf vs.) info@cyclistmag.com.tradresine göndererek paylaşın, bizler de web sitemizde yayınlayalım!

  • Önce bize kendinizden bahsedin. (Yaşınız, yaşadığınız yer, mesleğiniz..)
  • Karantina sürücü sürüş alışkanlıklarınızı nasıl etkiledi? (Sürüşlere devam ediyor musunuz, antrenman düzeniniz değişti mi, sürüşleriniz arttı veya azaldı mı vs.)
  • Bu dönemde (biniyorsanız) bisiklete biniyor olmak süreci daha iyi atlatma konusunda size yardımcı oldu mu? Nasıl?
  • Evde antrenman yapmak için Zwift gibi bir sanal platforma ilk kez üye oldunuz mu veya daha önce böyle bir platforma üye miydiniz?
  • Profesyonel yarışları izlemek yerine neler yapıyorsunuz? Eski tekrarları izlediğiniz oluyor mu?
  • Mümkünse, #EvdeSür etkinliğinde olduğu gibi evde antrenman yaparken veya işe, alışverişe vs. bisikletle giderken çektiğiniz bir fotoğrafı paylaşır mısınız?
  • Eklemek istediğiniz başka detaylar varsa lütfen ekleyin.
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!