Bizimle iletişime geçin

Haberler

SAGAN: “BEN GERÇEK BİR BİSİKLETÇİYİM, SANAL DEĞİL!”

Peter Sagan, karatina sürecini Monako’daki evinde geçirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Instagram üzerinden yaptığı canlı yayında takipçilerinin sorularını yanıtlayan Slovak sprinter, pro pelotondaki diğer isimler gibi antrenmanlarını evde gerçekleştiriyor.

Paris-Nice’ten bu yana evinde olan Sagan, “Roller veya trainer ile sürüş yapmaktan nefret ederim fakat şu an onlarla arkadaş olmak durumundayım” şeklinde konuşurken son günlerde sıklıkla düzenlenen sanal yarış ve antrenman sürüşleriyle ilgili yorumlarını da paylaştı.

“Takımım, bazı Zwift yarışlarına hazırlanıyor fakat ben bunu yapacağımı sanmıyorum. İlk bisikletimi 9 yaşındayken almıştım. Ben gerçek bir bisikletçiyim, sanal değil. Eğer bu durum gelecekte devam edecek olsa yine de yapmam sanıyorum. Belki elektrikli bisikletle Zwift’te bazı yarışlar yapabilirim, bu konuda ne düşünüyorsunuz? Elbette şaka yapıyorum!”

Sagan vaktinin çoğunu, Zwift ya da Instagram’da geçirmek yerine oğluyla geçirdiğini söylerken yarışların başlayacağı zamana kadar formda kalabilmek için antrenmanlarına devam ettiğini de anlattı. “Son zamanlarda herkesin aksine sosyal medyada çok aktif değildim. Fakat bu, bu zor dönemde aldığım kişisel bir karardı. Tüm dünyada insanlar acı çekerken ben profilimi, geri planda tutmak istedim.”

“Sezonun bundan sonraki bölümü için bir program yaptık ve buna göre elbette formda kalmam gerekiyor. Bazı yarışlar olacaksa, bunlara hazır olmalıyım. Normal yaşamımıza geri dönmeyi dört gözle bekliyorum ancak şimdilik resmi talimatları izlemeli ve evde kalmalıyız.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Team Polti Kometa, 2024 yılında Ivan Basso ve Alberto Contador bisiklet projesinin yeni adı olacak

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!