Bizimle iletişime geçin

Haberler

ADNAN ÖĞRETMEN BİSİKLETİYLE, OKULA GİDEMEYEN ÖĞRENCİLERİNE HİKAYE KİTABI GÖTÜRÜYOR

Bolu’da sınıf öğretmenliği yapmakta olan Adnan Erdem, bisikletiyle 28 kilometre yol kat ederek koronavirüs salgını nedeniyle okula gidemeyen öğrencilerinin hikaye kitaplarını evlerine götürüyor. Bolu Gazipaşa İlköğretim Okulu’nda sınıf öğretmeni olarak çalışan Adnan Erdem, koronavirüs salgını nedeniyle eğitime ara verilmesinin ardından öğrencilerinin okuma alışkanlığını kaybetmemeleri için bir proje başlattı. 

Salgından önce okulda öğrencilerine haftada 2 ya da 3 farklı hikaye kitabı veren Erdem, koronavirüs nedeniyle hikaye kitaplarına ulaşamayan öğrencilerinin okuma alışkanlığının devam etmesi amacıyla bisikletiyle yaklaşık 28 kilometre yol kat ederek 17 öğrencisine her hafta hikaye kitaplarını ulaştırıyor.

Adnan Erdem’in gelişini dört gözle bekleyen öğrenciler, kapıda karşıladıkları öğretmenlerine okudukları kitapları verdikten sonra yeni kitaplar alıyorlar. Erdem’in özverili davranışı öğrencilerin velilerini de oldukça mutlu ediyor. 

Projeyle ilgili konuşan Erdem, “Koronavirüs tedbirleri kapsamında 13 Mart tarihinden beri okullarımız kapalı. Ben de bu süreci öğrencilerimizin daha rahat bir şekilde atlatmalarını sağlamak amacıyla ne yapabileceğimi düşündüm. Normalde bütün sınıf öğretmeni arkadaşlarımızla, haftada 2 ya da 3 kere olacak şekilde hikaye kitaplarını çocuklara veririz. Öğrencilerimiz okula gelemeyince bu imkandan yoksun kaldılar. Evleri tek tek gezerek her birine haftada bir hikaye kitabı götürebileceğimi düşündüm ve böyle bir çalışmaya başladım. Sınıfta 23 öğrencim var. Hepsine gitme imkanım olmuyor ama en son 17 öğrencimize ulaştık.

Günlük yaklaşık 28 kilometre yol gidiyorum. Çıkış noktasından Mesciler köyü, Küçükberk, Aktaş, Karaçayır, Sümer, Borazanlar ve Sağlık Mahallesi’ni dolaştıktan sonra geri geliyorum. Öğrenciler çok memnun kaldılar. Özellikle haftada bir kere kitap değiştirince ve öğretmen kitabı verince daha etkili oluyor” dedi.

Öğretmenlerinin hikaye kitaplarını evlerine kadar götürmesinden dolayı büyük mutluluk yaşayan öğrencilerden 4’üncü sınıf öğrencisi Ecrin Keskin, “Çok güzel bir şey. Ben vaktimi kitapla geçirmeyi seviyorum. Canım sıkılıyor, kitap okuyorum. Hayal gücümü geliştiriyorum. Öğretmenimiz bize kitap verdiği için ona da çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Erdem’in çocukları için yaptığı fedakarlıktan dolayı memnun olduklarını söyleyen velilerden Sümeyye Aydın, “Öğretmenimize bu gösterdiği incelikten dolayı teşekkür ediyoruz. Çocuklar bu süreçte en azından evde tatil durumundan çıkıyorlar. Evde kalmayı, tatil gibi görmüyorlar. Derslerine daha çok özen gösteriyorlar. Öğretmenimiz de büyük bir fedakarlık yapıyor. Bu süreçte çocuklarımızı yalnız bırakmadı. Dersten uzaklaşmamalarına vesile oldu” ifadelerini kullandı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!