Bizimle iletişime geçin

Haberler

ALEJANDRO VALVERDE: HER BÜYÜK TURU BİR HAFTA KISALTMALILAR

Alejandro Valverde, koronavirüs pandemisi nedeniyle askıya alınan yarışlar için oluşturulacak takvimde, diğer yarışlara da yer açmak için üç büyük turun bir hafta kısaltılması gerektiğini söyledi. UCI ve ASO, geçtiğimiz hafta Fransa Turu’nun başlangıcı için belirlenen yeni tarihi 29 Ağustos olarak açıklarken Giro d’Italia’nın ise Ekim ayında yapılmasının planlandığı belirtilmişti. Ancak UCI, tek günlük yarışlar için henüz net bir tarih vermezken tüm yarışların düzenlenmesinin de mümkün olmayacağını açıklamıştı.

İspanyol basınına konuşan Alejandro Valverde ise konuyla ilgili olarak “Yapmaları gereken tek şey her büyük turu bir hafta kısaltmak” dedi. “Eşi benzeri görülmemiş bir yıl geçiriyoruz ve bu süreçte, tüm büyük turların üç hafta boyunca devam etmesi mantıklı değil.”

“15 gün sürecek bir büyük tur da bisikletseverlerin keyif alması için gayet yeterli olur, üstelik bu sayede takvimdeki diğer yarışlar da hayatta kalabilir” diyen 40 yaşındaki İspanyol bisikletçi, “Fransa Turu’nun öncelikli olması normal, bunu kabul etmek zorundayız ancak ben olsam, büyük turların süresini kısaltır ve araya mutlaka başka yarışlar koyardım” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Fransız spor bakanı Roxana Maracineanu’nun Fransa’daki halka açık spor etkinliklerinin Eylül ayına kadar askıya alabileceğine dair açıklamasının ardından geçtiğimiz hafta yeni tarihleri duyurulan Fransa Turu’nun akıbeti de yeniden belirsizleşti. 

İtalya hükümeti ise mayıs ayı itibariyle hafifletmeye hazırlandığı karantina önlemlerini takiben ekim ayında gerçekleşmesi planlanan Giro d’Italia için umutlu olduğunu belirtti. Uluslararası takvimin geri kalanı içinse UCI’dan henüz resmi bir açıklama gelmiş değil. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!