Bizimle iletişime geçin

Haberler

UCI, YENİ YARIŞ TAKVİMİNİ 5 MAYIS’TA AÇIKLAYACAK

UCI bugün (29 Nisan), profesyonel bisikletin temel aktörleri organizatörler (AIOCC), takımlar (AIGCP ve UNIO), sporcular (CPA ve CPA Kadın) ile UCI Sporcu Komisyonu üyesi Marianne Vos ile 2020 bisiklet sezonunun yeniden başlatılması amacıyla bir araya geldi.

Tüm paydaşların fikirleri ve ortak kararı doğrultusunda, bu hafta açıklanması planlanan revize edilmiş 2020 UCI WorldTour ve UCI Kadınlar WorldTour takvimlerinin paylaşılmasının, gelecek hafta başına ertelenmesi kararı verildi. 

UCI ve ortakları, dünyadaki sağlık durumu nedeniyle bazı noktalarda belirsizliğin sürdüğünü belirtti. Kimi Avrupa ülkelerinin pandemi ile mücadele kapsamında kitlesel spor etkinlikleri üzerine aldıkları yeni karar ve önlemlerin, bisiklet yarışlarının yeniden başlatılması ve uluslararası UCI takviminin oluşturulmasında dikkate alınacağı yeniden vurgulandı. 

UCI ve bisikletin diğer temel aktörleri, söz konusu revize edilmiş uluslararası takvimleri, Profesyonel Bisiklet Konseyi (PCC) toplantısının ardından 5 Mayıs Salı günü yayınlamayı hedefliyor. 

UCI ayrıca, bugün için planlanan PCC toplantısının pandemi nedeniyle yaşanan son gelişmelere bağlı olarak alınan kararlar nedeniyle ertelendiğini de belirtiyor.

UCI, uluslararası takvimle birlikte gelecek hafta gerçekleştirilecek toplantı kapsamında şu kararların da açıklanacağını bildiriyor:

  • Takım katılım kuralları
  • Yarışlardaki takım başına düşen sürücü sayısı ile ilgili kurallar
  • Sezon yeniden başladığı zaman, özellikle sağlıkla ilgili olarak benimsenmesi gereken davranışları tanımlamak amacıyla bir yönlendirme grubunun oluşturulması.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Bobinaj Tamirinde Elektrikli Bisikletler İlk Sırada

Haberler

Tour de France 2022’ye hazır mıyız?

Haberler

İstanbul Turkcell GranFondo Yol Bisiklet Yarışı İçin Hazır

Haberler

İzmir’de 6 Ayda 79 BİSİM Bisikleti Çalındı

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!