Bizimle iletişime geçin

Haberler

VUELTA’NIN HOLLANDA’DAKİ RESMİ STARTI İPTAL EDİLDİ

Fotoğraf KRAMON

Vuelta a Espana’nın Utrecht’teki yarış organizasyon komitesi, turun bu yıl için planlanan ve Hollanda’da gerçekleşecek resmi startının iptal edildiğini doğruladı. Organizasyon komitesi, bugün sabah saatlerinde yaptığı açıklamada “La Vuelta 2020, planlandığı şekilde Hollanda’dan başlamayacak” dedi. “Covid-19 krizinin sebep olduğu istisnai durum göz önüne alınarak yarışın Utrecht’de yapılacak resmi başlangıcı iptal edilmiştir.” 

“Organizasyon komitesi ve Unipublic [Vuelta organizasyon grubu], Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) tarafından 15 Nisan’da açıklanan revize edilmiş 2020 uluslararası bisiklet takvimini ve Hollanda hükümetinin spor etkinliklerinin 1 Eylül’e kadar aksıya alınması duyurusunu göz önünde bulundurarak bu kararı almıştır.”

Hollanda organizasyon komitesi başkanı Martin van Hulsteijn, yarışın düzenlenmesiyle alakalı çok fazla pratik sorun olduğunu söyledi. “Toplamda üç gün sürecek ve Hollanda’da geçecek 3 etap için güzergahta yer alacak 34 belediye ile birlikte hareket etmek ve farklı noktalardaki start ve finiş çizgileri arasında bir köprü kurmak gerekiyordu. Bununla ilgili elimizde yeterli altyapı bulunmuyordu ve katılımcı olarak yer alacak 34 belediyenin çevresinde çok sayıda yol çalışması yapılması gerekiyordu. 

Yarışın Hollanda’da yapılacak resmi başlangıcının iptal edilmesinin ardından yeni planlamaya göre 2022 startının Hollanda’da verileceği de açıklandı. Turun önümüzdeki yıl gerçekleşecek 2021 resmi startı ise İspanya’nın kuzeyindeki Burgos şehrinde verilecek.

Vuelta a Espana düzenleyicisi Javier Guillen ise konuyla ilgili olarak, önceliklerinin Vuelta’nın “yapılması” olduğunu belirtirken “Yapılacak en iyi şey, yakın gelecekte turun yeniden Hollanda’ya gitmesi için yeni organizasyon imkanlarını keşfetmek üzere çalışmaya devam etmek” dedi. 

Bu yılki Vuelta’nın ne kadar süreceğiyle ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi. Ancak yapılan son açıklamada Vuelta’nın, 24 Ekim’de Bask ülkesinde başlayabileceği bildirildi. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Bobinaj Tamirinde Elektrikli Bisikletler İlk Sırada

Haberler

Tour de France 2022’ye hazır mıyız?

Haberler

İstanbul Turkcell GranFondo Yol Bisiklet Yarışı İçin Hazır

Haberler

İzmir’de 6 Ayda 79 BİSİM Bisikleti Çalındı

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!