Bizimle iletişime geçin

Haberler

2020 AVRUPA YOL ŞAMPİYONASI ERTELENDİ

Eylül ayında İtalya’nın Trento şehrinde düzenlemesi planlanan Avrupa Yol Şampiyonası, devam etmekte olan koronavirüs pandemisi nedeniyle 2021 yılında gerçekleştirilmek üzere ertelendi. Konuyla ilgili Avrupa Bisiklet Birliğinden (UEC) yapılan açıklamada, ertelenen Avrupa Şampiyonası’nın 2021’de de yine Eylül ayında yapılacağı duyuruldu. Açıklamada kesin tarih verilmezken, organizasyonun 1-5 Eylül veya 8-12 Eylül tarihlerinde yapılmasının planladığı aktarıldı.

Şampiyonanın 2020 edisyonunu yapılmadığından 2019 yılı Avrupa yol şampiyonları Elia Viviani (Cofidis) ve Amy Pieters (Boels-Dolmans) ile bireysel zamana karşı şampiyonları Ellen Van Dijk (Trek-Segafredo) ve Remco Evenepoel (Deceuninck – Quick-Step) şampiyonluk mayolarını 2021 yılında kadar taşımayı sürdürecek. 

Organizasyon yetkililerinden Trentino Marketing’in Trentino pazarlama CEO’su Maurizio Rossini yaptığı basın açıklamasında, “Salgının ortaya çıkaracağı sonuçlar göz önüne alındığında etkinliğin ertelenmesi, hem teknik hem de tanıtım paydaşları tarafından olumlu karşılandı” derken Trento turizm kurulu sözcüsü Elda Verones ise “Koronavirüsün ekonomiyi nasıl etkilediğine bakılırsa gelecek yıl, etkinliği gerçekleştirmek ve insanları yeniden bir araya getirmek için harika bir fırsat olacak!” şeklinde konuştu. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!