Bizimle iletişime geçin

Editoryal

CYCLIST TÜRKİYE MAYIS SAYISI ÇIKTI!

63. Sayıda Neler Var?

“Sanal Gerçekler” ana konulu Mayıs sayımızın ilerleyen sayfalarında sizleri neler bekliyor, hep birlikte göz atıyoruz:

“Karantina periyodunun başlangıcında biraz geri yaslandım. Ancak sonra düşündüm; olumsuz olmanın ve bunu körüklemenin bir manası olmadığına karar verdim. Problemi olduğu gibi kabul edip, bu durumdan en iyiyi çıkarmaya çalışmalıyız” diyor, karantina günlerini nasıl geçirdiğini sorduğumuz Güney Afrika ulusal şampiyonu Ashleig Moolman Pasio.

Cyclist Türkiye aralarında salgından en ağır etkilenen ülke sporcularının da olduğu profesyonel bisikletçilere korona günlerinde kendilerini nasıl motive ettiklerini, nasıl antrenman yapıp nasıl beslendiklerini ve birlik mesajlarını soruyor.

“Ne kadar çok sayıda insanı bisiklet sürmeye ya da bisiklete binmeye motive edersem o kadar mutlu olacağım!”

Fabian Cancellara, Banu Yelkovan ile Berlin’de, Laurens ödül töreninde bir araya geliyor ve Cyclist Türkiye’nin sorularını yanıtlıyor.

Salgın süresince iç mekan antrenmanları tek çıkış yolu. Yalnız ülkemizde değil, tüm dünyada trainer modelleri yok satarken Türkiye piyasasında bulabileceğiniz en iyi modelleri sizler için seçtik.

Son zamanlarda kentlerde sıkça karşılaşmaya başladığımız e-scooterlar, kentsel hareketlilik içerisinde bisikletin diğer ulaşım araçlarına karşı vermekte olduğu alan mücadelesinde bizlerin yanında mı yoksa karşısında mı?

Bu araçların niceliğinin artması; yollarda bisikletliler için gerekli alanın açılmasına, otomobillerin hareket alanlarının sınırlanmasına ve yavaşlamalarına yardımcı olabilir mi? Tanzer Kantık, bu ay bizleri bu araçlar üzerine yeniden düşünmeye davet ediyor.

“Sylvain Chavanel, hayalimdeki Ronde’yi kazanmıştı ve ben sevinç gözyaşları döküyordum”

Normal şartlar altında ilerleyen satırlarda İnan Özdemir’in geride bıraktığımız klasikler sezonuyla ilgili gözlemlerini okumayı beklerdik. Fakat bildiğiniz gibi bu mümkün değil. Bunun yerine Özdemir’in kaleminden Slyvain Chavanel’in klasik zaferine şahit olacaksınız.

Sizleri Brompton’ın renkli dünyasında tarihi bir yolculuğa davet ediyoruz!

Bugünlerde hepimiz biraz Watopialıyız! Cyclist Türkiye sizleri Zwift’in sanal dünyasına davet ediyor.

Tüm zamanların en iyi klasik yarışçıları arasında gösterilen Tom Boonen, artık emekli Belçikalı, Cyclist Türkiye’yi yeni motor sporları tutkusu, alpaka yetiştiriciliği ve babasını neden pelotonun en şanssız bisikletçisi olduğu hakkındaki konuşmaya davet ediyor

Triatlon bölümünde ise aero bisiklete olan ihtiyacın evrimini incelerken tarihte olabildiğince kısa ama ‘hızlı’ bir tura çıkıyoruz!

Trainer üzerinde rakamlara, wattlara daha fazla aşina olduğumuz bir gerçek. Ancak power metre çağı başlayalı çok oldu. İrfan Türetgen anlatıyor

Bisan CEO’su Ali Orçun Bal’la sıfırdan başlayan gelişim yolculuğumuzda sırada tempo artırmak var. İki ay heybemizde geleceğe pedallıyoruz

Karantina günlerinde bisikletten uzak kalmayın diye Aydan Çelik okuduğu bisiklet ve bisikletle ilintili kitap önerilerini sizler için derledi!

Yeni sayımız, mevcut koronavirüs tedbirleri sebebiyle bir kez daha raflarda olamayacak. Bu süreçte online mağazamızdan Mayıs sayımıza ve bugüne dek yayımlanan diğer tüm sayılarımıza ücretsiz kargo ve bez çanta hediyesi ile anında ulaşabileceğinizi, yıllık abone olmanız halinde ise her ay derginizin kapınıza gelmeye devam edeceğini yeniden hatırlatmak isteriz. Keyifli okumalar!

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

HATAY’A KESİNTİSİZ 25 KM BİSİKLET YOLU

Haberler

ÜÇ İSİM DAHA COVID-19 NEDENİYLE BURGOS TURU’NDAN ÇEKİLDİ

Haberler

ANTİK KENTLER BİSİKLET ROTASI İLE ÜÇ MİLYON TURİST HEDEFLENİYOR

Haberler

ELEKTROLİT DENGESİ

Editoryal

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!