Bizimle iletişime geçin

Haberler

TBF, TEMMUZ AYINA KADAR TÜM YARIŞLARIN ERTELENDİĞİNİ DUYURDU

Türkiye Bisiklet Federasyonu, geçtiğimiz günlerde yaptığı yeni açıklama ile koronavirüs önlemleri nedeniyle 6 Temmuz 2020 tarihine kadar yapılacak olan tüm faaliyetlerin ileri bir tarihte gerçekleştirilmek üzere ertelendiğini duyurdu. 

UCI’ın yeni WorldTour takvimini açıklaması ve sezonun Ağustos ayı itibariyle yeniden başlayacağını duyurmasının ardından Türkiye Bisiklet Federasyonu, mayısa ayına kadar yapılan ertelemelerin ardından salgının devam etmesi nedeniyle bu kez sezon başlangıcını, temmuz ayına dek uzatıyor.

Alınan karara göre, federasyonun 2020 sezonu resmi faaliyet programında yer alan dağ ve yol kategorilerinde 40’a yakın müsabaka ertelenirken yeni yarış takviminin ise ilerleyen günlerde duyurulacağı açıklandı.

UCI ise açıkladığı yeni takvim kapsamında ulusal şampiyonların 20-23 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşeceğini belirtirken, bu tarihlerin ulusal federasyonların, ağustos ayı içerisinde kendi etkinliklerini düzenleme olanağına sahip olma durumlarına göre yeniden belirlenebileceğini de ekledi.

Açıklamada, ülkelerdeki vaka sayısına ve salgının durumuna bağlı olarak ulusal şampiyonların, UCI’ın belirlediğinin haricinde farklı tarihlerde yapılmasının mümkün olduğu da vurgulandı.

Türkiye’nin en büyük bisiklet organizasyonu Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun yeni tarihi ile ilgili olarak da çalışmalar sürerken Tur’un, ekim sonunda yapılması öngörülüyor. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!