Bizimle iletişime geçin

Haberler

CCC, 2020’DEN SONRA TAKIM SPONSORLUĞUNU BIRAKIYOR

Polonya merkezli ayakkabı firması CCC, yıl sonunda sponsoru olduğu ekibe destek vermeyi bırakacağını duyurdu. CCC’nin sahibi Dariusz Milek, geçtiğimiz hafta firmanın bisiklet sporundan çekileceğini açıklarken “Bisikletçiler şu an yarışmıyorlar, uzun bir süre de yarışamayacaklar. O yüzden bu spor projesi, belirlenen pazarlama hedeflerine ulaşamayacak” şeklinde konuşarak kararı doğruladı. 

Greg Van Avermaet’in takımı CCC de isim sponsorunun bisiklet sporuna destek olmayı bırakacağını açıklamış, yeni bir sponsor bulmaya çalışacaklarını belirtmişti. 

Het Nieuwsblad’ta yer alan habere göre CCC ekibi, sponsor firmayla bisikletçilerin, yıllık maaşlarının en az yarısının ödenmesi konusunda anlaşmaya vardığını belirtti. Bununla beraber 2021 itibariyle CCC, takımın isim sponsoru olmaktan çıkarak bisiklet sporuna destek vermeyi bırakacağını bildirdi. 

Koronavirüs pandemisinin ve mevcut karantina kısıtlamalarının yarattığı ekonomik krizden büyük ölçüde etkilendiğini belirten firma, ani gelir düşüşü yaşadıklarını ve ayakta kalabilmek için mevcut giderleri azaltmanın yollarını aradıklarını ifade etti. 

CCC ekibi ise sponsor firmanın kararının ardından en azından durumun açıklığa kavuşmasından ve takım sporcularının, düşük de olsa maaşlarını alabileceklerinden ötürü mutlu olduklarını belirtirken bir diğer önemli sponsoru Giant’ın, hala takımı desteklemeyi sürdürdüğünü bildirdi.

Konuyla ilgili Het Nieuwsblad‘a konuşan Van Avermaet ise tedirginliğini dile getirerek “Birkaç gece düşünmekten iyi uyuyamadığımı söyleyebilirim. Kimse bu şekilde olmasını istemezdi ve şu an kimsenin birbirine karşı kötü bir niyeti yok. Bu durumu başarıyla yönetebilirsek gelecek yıl neler olacağını görebiliriz. Umuyorum, sponsor bulmaya yetecek kadar vaktimiz olmamasına rağmen yeni bir projeye başlayabiliriz” dedi.

Öte yandan UCI Başkanı David Lappartient geçtiğimiz günlerde yaptığı yeni bir açıklamada, koronavirüs salgını nedeniyle takımların yaşadığı maddi sıkıntılardan dolayı endişe duyduğunu, tüm takımların sezon sonuna eksiksiz gelmelerini umduğunu söyledi. 

“Üç, dört veya beş. Birkaç takımda diğerlerine oranla çok daha fazla sorun olduğunu biliyorum” diyen Lappartient, tüm takımların sezon sonuna kadar ayakta kalabilmelerini umduğunu vurguladı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!