Bizimle iletişime geçin

Editoryal

FOTOĞRAF ÖYKÜSÜ | 55. TÜRKİYE TURU KARTEPE ETABI – FELIX GROßSCHARTNER

Yazı FELIX GROßSCHARTNER Fotoğraf BETTINI PHOTO

Etap başlamadan önce takım otobüsünde nasıl oturduğumuzu bile hala çok net hatırlıyorum. Çok şiddetli yağmur yağıyordu. Fakat bunun, bana uygun olacağını biliyordum çünkü soğuk havayı çok seviyordum ve havanın böyle olması bana bir dereceye kadar özgüven veriyordu.

Etap başlayıp son tırmanışa ulaştığımızda hala çok yağmur yağıyordu ve eğim yavaş yavaş kendini gösterdiğinde hava daha da soğumaya başlıyordu, parmaklarımı zar zor hissedebiliyordum. Üstelik tüm bunlar yetmezmiş gibi son 2 km kala vites değiştirmede problemler yaşadım. Bu yüzden rotanın geri kalanını aynakolun büyük dişlisinde gitmeye karar verdim. 

Nihayetinde ise tüm bu sorunlara rağmen ya da belki de tamamen bu koşullardan dolayı tırmanışın sonuna diğer herkesi geride bırakarak ulaşıyordum ve bu da bana son 200 metreyi aşabilmek için ekstra bir güç ve motivasyon sağlıyordu.

Ve finiş çizgisini geçtiğimde sonunda galibiyetimi kutlamak üzere kollarımı havaya kaldırdım. Sadece tek bir etabı değil, o dakikadan sonra Türkiye Turu’nun genel klasman şampiyonluğunu da kazanmış durumdaydım. 

Podyum öncesinde çadırda üzerimizi değişirken hava inanılmaz derecede soğuktu. Ve podyum töreninin kendisi de yoğun sis ve kar yağışı eşliğinde yapılmıştı. 

Takım arkadaşlarıma, bana verdikleri güven ve kariyerimin ilk büyük zaferini kazanmamı sağlamak üzere yaptıkları için gerçekten bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Gerçek anlamda profesyonel bisiklet kariyerimdeki en iyi haftalardan biriydi!

BORA-Hansgrohe ekibinin 26 yaşındaki Avusturyalı bisikletçisi Felix Grossschartner, geçtiğimiz yıl 55. edisyonunu izlediğimiz Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun kraliçe etabında 4 saat 17 dakika 13 saniye ile aldığı galibiyetle genel klasmanda da birinci sıraya yerleşmiş ve Tur’u, UAE Emirates’ten Valerio Conti’nin 19, Astana’dan Merhawi Kudus’un ise 25 saniye önünde tamamlayarak zafere erişmişti.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!