Bizimle iletişime geçin

Haberler

FESTA 2200 BİSİKLET FESTİVALİ, 26 TEMMUZ’DA

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ve Kayseri Erciyes A.Ş. ev sahipliğinde, Kaytur, Ulaşım A.Ş, Develi Belediyesi ve Kayseri Bisikletliler Derneği iş birliği ile bu yıl üçüncü kez gerçekleştirilecek olan ‘Festa 2200 Bisiklet Festivali’, 26 Temmuz Pazar günü düzenlenecek.

Her yıl geleneksel olarak Erciyes’te düzenlenen ve 40 farklı şehirden 300’ün üzerinde maceracı bisiklet tutkununun buluştuğu etkinliğe, koronavirüs tedbirleri nedeniyle bu yıl sınırlı sayıda bisikletçi katılacak. Organizasyon, Erciyes Dağı’nın 2 bin 200 metre rakımında bulunan Tekir Kapı Bölgesi’nde, Erciyes A.Ş. tarafından özel olarak hazırlanan kamp alanında kontrollü normalleşme süreci ile belirlenen kurallar dahilinde alınan tedbirler eşliğinde yapılacak.

Etkinlik hakkında bir açıklama yapan Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, “Erciyes hem ülkemizde hem de tüm dünyada bisiklet sporunun da bir merkezi olarak bilinmeye başladı. Erciyes Dağı’ndaki bisiklet altyapısı gün geçtikçe daha iyiye gidiyor. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren vizyonumuz Erciyes’i bisikletin de merkezi haline getirmekti.

Bu hedeflerimize günbegün yaklaşıyoruz. Dağımızda her yıl milli ve uluslararası bisiklet müsabakalarına ev sahipliği yaptığımız gibi Erciyes’i uluslararası bisiklet takımları için bir yüksek irtifa kamp merkezi haline getirdik. Çok farklı festivaller, sosyal ve sportif faaliyetler de düzenlenmeye devam ediyoruz” diye konuştu.

Murat Cahid Cıngı, Erciyes Dağı’nın amatör bisikletçilere hizmet etmenin yanında uluslararası profesyonel sporculara ve takımlara emsalsiz yüksek irtifa kamp ortamı sunarak, tüm dünyadan önemli takımların da vazgeçilmezi haline geldiğini de vurguladı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!