Bizimle iletişime geçin

Haberler

ROMAIN BARDET, AG2R LA MONDIALE’DEN AYRILIYOR

Chris Froome’un Ineos’tan ayrılmasının ardından sezon sonunda bir ayrılık da Ag2r La Mondiale ekibinde yaşanabilir. L’Equipe’de yayınlanan habere göre, 2012’den bu yana Fransız ekibinde olan ve tüm profesyonel kariyerini burada geçiren 29 yaşındaki Bardet’nin sezon sonu itibariyle Ag2r La Mondiale’den ayrılması bekleniyor.

Fransız bisikletçi, birçok kez Tour zaferine yaklaşmasına rağmen 1985’te Bernard Hinault’dan beri sarı formayı kazanan ilk Fransız olma hedefine bir türlü ulaşamadı. Fransız medyasına göre, Ag2r patronu Vincent Lavenu ise gelecekte takımı yeni liderler etrafında yeniden şekillendirmeyi planladıklarını söyleyerek Bardet’nin gidişini onaylıyor.

L’ Equipe’e konuşan Lavenu, “Bir bisikletçi veya diğerinin ayrılmasından sonra ne olacak diye korkmuyorum. Sadece takımın geleceği ile ilgileniyoruz. Bir projemiz ve büyük hedeflerimiz var” şeklinde konuştu.

Tom Dumoulin’in ayrılığının ardından yeni bir kadro oluşturmaya çalışan Sunweb’in, Bardet’nin transferi ile ilgilendiği de çıkan haber arasında. Öteye yandan Fransız bisikletçinin, Total Direct Energie’ye katılmayı planladığı da söyleniyor.

Ekibin geliştirme programından geçerek takıma dahil olan Bardet, 2012’den beri Ag2r La Mondiale’de yarışıyor. Yedi kez Fransa Turu’nda mücadele eden Fransız, bugüne dek hiç sarı mayonun sahibi olmadı ancak bir kez dağların kralı mayosunu üzerine geçirdi. İki kez genel klasman podyumuna da çıkan Bardet, katıldığı her Tour’u, ilk 15’te yer alarak tamamladı.

2016’da Tour’u kazanmaya çok yaklaşan Bardet, Chris Froome’un 4 dakika 5 saniye gerisinde gelerek ikinci sırada yarışı tamamladı. 2017 yılında ise 2 dakika 20 saniye farkla bu kez üçüncü sırayı aldı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Konya’da Georgios Bouglas podyum gördü

Haberler

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu başlıyor

Haberler

Decathlon ile #Sporadevam – Bisiklet için depolama çözümleri

Editoryal

Pandemide hediye edilen bisiklet ekmek kapısı oldu

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!