Bizimle iletişime geçin

Haberler

LÜKSEMBURG TURU’NDA DOĞAÇLAMA PROTESTO

Tour of Luxembourg’da yarış parkuruna üst üste araç girmesine, bisikletçiler ikinci etapta yarışı nötralize ederek tepki gösterdi.

Salı günü başlayan Lüksemburg Turu’nda parkurda çift taraflı park edilmiş araçların bulunmasıyla başlayan endişeler, finişe 4.5 km kala yolda duran bir otobüsle beraber zirveye çıktı. İlk etapta yaşananlara Groupama-FDJ’den Jacopo Guarnieri dikkat çekti. İtalyan bisikletçi sosyal medya hesabından bisikletçilerin karşılaştığı tehlikeleri anlattı.

Guarnieri, takım arkadaşı Ignatas Konovalovas’ın yarışın erken bölümlerinde çalışırken kendini açık trafikte bulduğunu ve bir trafik ışığında durmak zorunda kaldığını söyledi. Televizyon yayını da parkurdaki araçların varlığını gösterdi.

Yarışçılar ikinci etap öncesinde organizatörlerle tehlikeler hakkında konuşsalar da karşılaştıkları yeni problemler sonrası 18. kilometrede yarışmayı bıraktılar ve çözüm talep ettiler. UCI komiserleri ve yarış organizatörleriyle yapılan görüşmeler sonucu yarışçılar, 80. Km’deki Syren’e kadar yarışın nötralize edilip son 42 km’de Hesperang’a kadar yarışmayı kabul ettiler.

Jacopo Guarneri, sosyal medyada yazdığı postta, “UCI nerede? Bu yüzden organizasyona ceza vermeliler. Bisikletçileri nasıl sevdiğinizi söylediğiniz bir başka hüzünlü tweet istemiyoruz. Biz sizden koruma istiyoruz. Takımlar nerede? Bize ödeme yapıyorsunuz? Böyle bir şeyi yeniden nasıl tolere edersiniz? diyerek tepkisini gösterdi.  

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

BİSİKLETÇİLER SESLERİNİ DUYURMAYA ÇALIŞIYOR

Haberler

DAĞ BİSİKLETİ MARATON DÜNYA ŞAMPİYONASI BAŞLIYOR

Haberler

BİSİKLETÇİ ZEYNEP ASLAN BİR KAMYONUN ÇARPMASI SONRASI HAYATINI KAYBETTİ

Haberler

SÜRDÜRÜLEBİLİR BESLENME VE “GEZEGEN DİYETİ”

Editoryal

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!