Bizimle iletişime geçin

Haberler

ANDRE GREİPEL FRANSA TURU’NDAN ÇEKİLDİ

Israel Start-Up Nation adına yarışan 38 yaşındaki Andre Greipel 18. etapta yarışı bıraktı.

11 kez Tour de France etap galibi olan Andre Greipel, bugün koşulan 18. etabın 40. kilometreleri civarında bisikletinden inerek yarışı bıraktı. Yine zorlu tırmanışlarıyla dikkat çeken Méribel – La Roche-sur-Foron etabında beş kategorize tırmanış bulunuyordu ve Greipel 19.3 km uzunluğundaki günün ilk tırmanışında devam etmeme kararı aldı.  

Takımı Israel Start-Up Nation, konuyla ilgili sosyal medya hesaplarından, “Üzücü haber” diyerek paylaşımda bulundu ve Greipel’in sakatlıkların yanında son günlerde griple de mücadele ettiğini ve bunların durumu daha da kötüleştirdiğini açıkladı.

Tecrübeli isim turun başından beri zorlu tırmanışlara dayanmaya çalışıyordu. Alman bisikletçi dün koşulan 17. etabı, etap galibi Miguel Angel Lopez’in 32 dakika gerisinde, zaman sınırının hemen öncesinde bitirmişti.  

İlk etapta kazaya karışan ve ilk dokuz etabı ilk 100’ün dışında bitiren Greipel, 10. Etaptaki sprint finişinde altıncı olmayı başarmıştı. Takımı Israel Start-Up Nation’a bu sezon başı katılan Andre Greipel, bu sene Tour’u bırakan 27. sporcu oldu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!