Bizimle iletişime geçin

Haberler

BURSA’DA “HERKES İÇİN 0 EMİSYONLU HAREKETLİLİK” ETKİNLİĞİ YAPILDI

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen Kısa Parkur Bisiklet Turu’na 200’e yakın bisikletli katıldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri kapsamında, “Herkes için 0 emisyonlu hareketlilik” sloganı ile düzenlenen etkinliğin startı Hüdavendigar Kent Parkı yanından verildi. 200’e yakın katılımcı, park çevresinde oluşturulan yaklaşık 3,5 kilometrelik parkuru kısa sürede tamamladı. Tüm katılımcılara günün anısına birer madalya verildi.

Teknolojinin sunduğu imkanlar yüzünden insanların her geçen gün hareketliliğini biraz daha yitirdiğini dile getiren Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Ahmet Yıldız, “Özellikle kent yaşamının monotonluğu içinde sıkışıp kalan insan yoğun iş temposu, baskı, yorgunluk gibi birçok olumsuz çevresel etkenin tesiri altında kalıyor. İş yaşamı dışında televizyon ve bilgisayar karşısında geçen uzun zamanlar, özellikle çocuk ve gençlerde bir bağımlılık haline gelerek hareketsiz yaşam kültürünün başlıca unsurları haline geldi. Biz de bunu ortadan kaldırmak amacıyla bu gibi organizasyonları destekliyoruz” dedi.

Kentleri ve belediyeleri sürdürülebilir ulaşım tedbirleri almaya ve desteklemeye teşvik etmek amacıyla Avrupa Komisyonu tarafından 2002 yılından bu yana kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası’nın, ulusal koordinasyon görevini ise Türkiye Belediyeler Birliği yürütüyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!