Bizimle iletişime geçin

Haberler

2020 TOUR DE FRANCE | ALPLER’İN SON ZAFERİ MICHAL KWIATKOWSKI’DEN GELDİ

Ineos Grenadiers için iyi geçen etapta, Michal Kwiatkowski etap galibiyetine, ikinci olan Richard Carapaz ise dağların kralı klasman liderliğine ulaştı.

Fotoğraf Getty Images

17 Eylül’de koşulan 18. etap, Alpler’e veda ederken Ineos Grenadiers’ın Tour’un başından beri beklediği zaferi getirdi. Méribel – La Roche-sur-Foron arasında 175 km olarak koşulan etabın erken kilometrelerinde 32 kişilik bir kaçış grubu oluştu. Sonrasında küçülen ama yeni isimlerin de katıldığı grup, Michal Kwiatkowski, Richard Carapaz, Marc Hirschi (Sunweb), Nicolas Edet (Cofidis) ve Pello Bilbao (Bahrain-McLaren) olmak üzere beş kişi olarak kaçışa devam etti.

Peloton ile aradaki farkı 7 dakikaya kadar çıkaran kaçış grubunun etap galibiyetine gideceği yavaş yavaş belli olurken, dağların kralı mayosu için önemli puanları almayı başaran ve polka – dot mayoyu giyecek gibi görünen kişi ise Sunweb’ten Marc Hirschi’ydi. Hirschi’nin bir dönüşü fazla hızlı alması sonucu kayıp düşmesi ve grubu tek başına takip etmek zorunda kalmasıyla kartlar yeniden dağıtıldı.

Kaçış grubundan sona kalan son iki isim Michal Kwiatkowski ve Richard Carapaz finiş çizgisini kutlama yaparak beraber geçtiler. Finiş çizisini geçmek için takım arkadaşını bekleyen ve az farkla önce geçen Polonyalı bisikletçi Kwiatkowski, böylece ilk Tour de France etap galibiyetini aldı. Richard Carapaz etap ikinciliğinin yanı sıra  polka-dot mayoya da uzandı. Ekvadorlu sporcu, bugün koşulacak 19. etapta dağların kralı mayosunu üstünde taşıyacak.

Jumbo-Visma takımından Wout Van Aert, 1 daakika 51 saniye sonra finişe gelip üçüncü olurken, gösterdiği çaba sayesinde takım lideri ve sayı mayoyu korumak için mücadele veren Primoz Roglic’e zaman kaybettirmemeyi başardı. Primoz Roglic finişe, genel klasmanda rekabetinde onu 57 saniye gerisinden takip eden UAE-Team Emirates’ten Tadej Pogacar ile birlikte geldi ve sarı mayoyu korumayı başardı.

Yeşil mayoyu Deceuninck – Quick Step’ten Sam Bennett giymeye devam ediyor. 18. etaptaki sprint puanlarını toplamayı başaran İrlandalı, en yakın rakibi Peter Sagan ile arasındaki farkı açıyor.  Beyaz mayo ise Tadej Pogacar’ın üstünde kalmaya devam ediyor. Tour de France bugün, Bourg-en-Bresse  – Champagnole arasında 166.5 km olarak koşulacak 19. etap ile devam edecek.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!