Bizimle iletişime geçin

Haberler

BENNETT’IN UĞURLU ÇANTASI

Sam Bennett, kendisine Tour of Turkey sırasında eski bisikletçi Ahmet Mumcu tarafından hediye edilen ve uğurlu olduğunu düşündüğü çantaların, Tour de France’da da şans getireceğine inanıyor.

Eski bisiklet sporcusu ve bisiklet sever Ahmet Mumcu ile Tour de France’ta yeşil mayoyu kazanmak için pedal çeviren Sam Bennett arasında uğurlu bir bağ var. 

Ahmet Mumcu şu anda Deceuninck – Quick Step adına yarışan Bennett’a, 2017’de Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda kazandığı ilk etap sonrası ufak, cüzdan görünümlü, otantik çantalardan hediye etmiş. Diğer etaplarda da şans getirmesini temenni etmiş. O yıl Türkiye Turu’nda dört etap galibiyeti alan Sam Bennett bu çantanın uğurlu geldiğine inanmış ve çantayı üstünde taşımaya başlamış.

Ahmet Mumcu, Türkiye’de toplamda dokuz galibiyet kazanan Bennett’a 2018 ve 2019’da da kazandığı her etap sonrası bu çantalardan hediye etmeye devam etmiş. Sam Bennett da üstünde taşıdığı yeşil ve turkuaz mayolardan ikisini Ahmet Mumcu’ya hediye etmiş.

Bu gece Sam Bennett'e yarın için şans dilerken benden uğurlu çanta istedi. Bu aramızdaki bir totem. Türkiye Turunda ilk…

Ahmet Mumcu paylaştı: 17 Eylül 2020 Perşembe

Ahmet Mumcu sosyal medya hesaplarından dün akşam Sam Bennett’a bugünkü etap için şans dilediği bir konuşmanın görüntülerini paylaştı. İrlandalı sporcu çantaların uğuruna hala inanıyor olacak ki, Mumcu’dan “Şanslı çanta”nın bir fotoğrafını istemiş.

Mumcu paylaşımda “Bu gece Sam Bennett’e yarın için şans dilerken benden uğurlu çanta istedi. Bu aramızdaki bir totem. Türkiye Turu’nda ilk zaferinden sonra vermiştim. Hatta bana “Yarışta da uğur getirdiğine inanmaya başladım cebimde taşıyorum” demişti. Sam Türkiye’de dokuz etap aldı, gitti dokuz çanta benden, böyle kazanmaya devam ederse masraflı olacak.” diyerek aralarındaki samimi iletişimi paylaştı.

Çantaların uğurunun devam edip etmeyeceği, Sam Bennett’in yeşil mayo mücadelesinde görülecek.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!