Bizimle iletişime geçin

Haberler

TÜRKİYE YOL BİSİKLETİ ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

Sakarya’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda büyük erkeklerde Onur Balkan, genç erkeklerde ise Kaan Soylu Özkalbim birinci oldu.

22-23 Eylül tarihleri arasında Sakarya’da düzenlenen Türkiye Yol Bisikleti Şampiyonası sona erdi. Toplam 104 sporcunun katıldığı ulusal şampiyonanın ilk gününde zamana karşı yarışları yapılırken ikinci günde yol yarışları koşuldu.

Adapazarı Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde başlayan Büyük Erkekler Yarışı saat 09.30’da start aldı. 57 sporcu, 139,3 kilometre boyunca mücadele etti. Türkiye şampiyonluğuna, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nden Onur Balkan ulaştı. Balkan’ın takım arkadaşları, Halil İbrahim Doğan ikinci olurken, Emre Yavuz üçüncü sırayı aldı.  

Genç Erkekler Yarışı’nda 47 sporcu 99,7 kilometre pedal çevirdi. Yarışın galibi İzmir Gençlik Merkezleri Gençlik ve Spor Kulübü’nden Kaan Soylu Özkalbim olurken, Torku Şeker Gençlik ve Spor Kulübü’nden Ali Osman Çelik ikinci, yine aynı takımdan Ahmet Maral üçüncü oldu. 

Türkiye Şampiyonluk mayosunu giymeyi başaran Onur Balkan, hedefinin 2021 Olimpiyatları olduğunu belirterek, “Yarışlarda birinci olduğum için çok mutluyum. Ben daha önceki yarışlarda da birincilik elde ettim. Hedefim ise 2021’deki olimpiyatlar. Olimpiyatlar için adayım ve inşallah orada da ülkemi temsil etmek için elimden geleni yapacağım” dedi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

BİSİKLETÇİLER SESLERİNİ DUYURMAYA ÇALIŞIYOR

Haberler

DAĞ BİSİKLETİ MARATON DÜNYA ŞAMPİYONASI BAŞLIYOR

Haberler

BİSİKLETÇİ ZEYNEP ASLAN BİR KAMYONUN ÇARPMASI SONRASI HAYATINI KAYBETTİ

Haberler

SÜRDÜRÜLEBİLİR BESLENME VE “GEZEGEN DİYETİ”

Editoryal

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!