Bizimle iletişime geçin

Haberler

BİSİKLETLE DÜNYA TURUNA ÇIKAN İSVİÇRELİ ÇİFT TÜRKİYE’DE

İsviçreli bisiklet tutkunları Jeremy Duss ile Christina Schwarz, yaklaşık bir yıl sürecek dünya turlarında Türkiye’ye ulaştı. İkili, buradan Güney Amerika’ya gidecek.

İsviçreli bisiklet tutkunları Jeremy Duss ile Christina Schwarz çifti yolculuklarına üç ay önce İsviçre’nin Cenevre kantonunda başladı. İki gezgin Kapıkule Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye giriş yaptı. 

Çift sonrasında Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesine geldi ve Lüleburgaz Yıldızları Bisiklet Akademisi’nin konuğu oldu.

İsviçre’de postacılık yapan Jeremie Duss,  bisikletle dünya turuna çıktıklarını belirtti ve  Türkiye’yi gezdikten sonra turlarını tamamlamak için pedal çevirmeye devam edeceklerini anlattı.

İlk olarak Cenevre’den İsveç’in başkenti Stockholm’e gittiklerini, Polonya’nın ardından Türkiye’ye geldiklerini söyleyen Duss, “İstanbul’a vardıktan sonra uçakla Güney Amerika’ya gitmek istiyoruz. Orada Peru, Lima, Bolivya, Şili ve Arjantin’i bisikletle görmek istiyoruz. Güney Amerika turunu tamamladıktan sonra bisikletle Avrupa turuna devam edeceğiz. Avrupa’da bisikletle son hedefimiz Rusya. Bu bizim için muhtemelen bir yıl sürecek büyük bir tur.” dedi.

Christina Schwarz da bisikletle dünyayı keşfetmeyi düşündüklerini, “Doğayı da keşfetmek istiyoruz. Bunu çok seviyoruz. Türk insanı çok iyi. İstanbul’a olan seyahatimizde yoldan geçen herkes bize yardımcı olmaya çalıştı. Çok yardımsever insanlar.” diyerek anlattı. 

Bisikletli gezginler, Lüleburgaz’daki molalarının ardından turlarına devam etmek için İstanbul’a hareket etti. Çift, yaklaşık bir yıl sürmesini planladıkları dünya turlarını, Rusya’da tamamlamak istiyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!