Bizimle iletişime geçin

Haberler

HARLEY-DAVIDSON ELEKTRİKLİ BİSİKLET ÜRETİYOR

Amerikalı motosiklet üreticisi Harley-Davidson, elektrikli bisiklet üretmeye başlıyor. Firma ilk elektrikli bisikleti Serial 1 Cycle’ı tanıttı.

Motosiklet dendiğinde akla gelen ilk firmalardan biri olan Harley-Davidson, her geçen gün daha da popülerleşen elektrikli bisiklet sektörüne adım atıyor. Elektrikli bisikletler için şirketten ayrı bir birim kuran Harley-Davidson, ilk elektrikli bisiklet modeli olan Serial 1 Cycle’ı tanıttı.

Paylaşılan bilgilere göre elektrikli bisiklete, Harley-Davidson’ın 1903 yılında piyasaya sürdüğü ilk ve en eski modeli olarak bilinen “Serial Number One” isimli motosikletine  gönderme yapılarak Serial 1 adı verildi. 

Bisikletin tasarımında kahverengi deri sele, beyaz yanaklı lastikler ve siyah bir gövde bir çırpıda göze çarpıyor. Cycle Company adlı şirketin altında üretilecek olan bisiklet, 2021 yılının Mart ayında satışa sunulacak.

Pazarda yer alan çoğu model gibi pedal-asist özelliğine sahip olacak olan Serial 1 Cycle modelinin batarya büyüklüğü, şarj süresi, sürüş modları, menzili veya fiyatı ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

Marka yöneticisi Aaron Frank, “Serial 1 elektrikli bisikletlerimizin nasıl görünebileceğinin göstergesidir.” dedi. Frank The Verge’ye verdiği röportajda, “Bisikletleri olabildiğince kolay hale getirmek için büyük adımlar atılıyor. Bu entegre bataryalı, ortadan monteli motor, entegre aydınlatma ve dahili fren hatları gibi temel özellikler içeriyor” diye açıkladı.

Harley-Davidson’ın elektrikli bisiklet üretmeye karar vermesinin en büyük nedeni ise koronavirüs salgını ile birlikte elektrikli bisiklet satışlarının patlamış olması. Paylaşılan bilgilere göre 2019 yılında ABD’de 270 bin elektrikli bisiklet satıldı. Bloomberg’in paylaştığı tahminlere göre ise bu yıl ABD’de 500 bin ila 600 bin arasında elektrikli bisiklet satışı gerçekleşecek.

Kaynak: Webrazzi, Sözcü

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Van Aert: “Gelecek Yıl Fransa Bisiklet Turu’nda Yeşil Mayoyu Kazanmak İstiyorum”

Haberler

Milli Sporcularımız Balkan Şampiyonası’nda Yüzümüzü Güldürdü

Haberler

Gianni Moscon: “Aldığım Sonuçlar Konuşulsun İstiyorum”

Haberler

Victor Campenaerts Yeni Sezon Hazırlıklarını Ruanda’da Gerçekleştirecek

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!