Bizimle iletişime geçin

Editoryal

EN İYİ BİSİKLET UYGULAMALARI

Bisiklet sürüşlerinizde, yeni yerler keşfederken, bisikletinize bakım yaparken, antrenman programlarınızı ve beslenme planınızı düzenlerken size yardımcı olacak en iyi bisiklet uygulamalarını seçtik.

Teknoloji artık hayatımızın her alanında merkezde bulunuyor. Bisiklet de doğal olarak buna dahil. Mobil bisiklet uygulamaları, rota planlaması yapmanıza, antrenmanlarınızı kaydetmenize yardımcı olabilir ve hatta zincirinizi değiştirme zamanı geldiğinde tavsiyelerde bulunabilir.

Çok sayıda uygulama arasından bisikletçilere yardımcı olabilecek ve gerçekten faydalı bulabileceğiniz iPhone ve Android için en iyi mobil bisiklet uygulamalarını seçtik. 

Sizin de aşağıdakiler haricinde önerebileceğiniz, sıklıkla kullandığınız bir mobil uygulama varsa ‘yorum’ kısmına ekleyerek paylaşabilirsiniz.

Strava

Strava’nın popülaritesi ortada olduğundan bir tanıtıma ihtiyacı yok. Sürüşlerinizi kayıt altına almanızın yanı sıra ödüllü segmentler, popüler rotalar, sürüş grupları ve farklı meydan okumalar da sunan Strava’da 2020 yılında büyük değişiklikler yaşandı. Uygulamanın en popüler özelliklerinden bazıları olan segmentler ve liderlik tabloları premium üyelik kapsamına alındı. Strava bisiklet kullanırken gerçekten en iyi yol arkadaşı olduğu için, aylık maliyetine değebilir.

Kullanım: iOS, Android

Fiyat: Ücretsiz (Ücretli premium seçeneği ile birlikte)

strava.com

Citymapper

Citymapper, bisiklet kullanıcıları için iki konum arasındaki bisiklet rotalarından daha sessiz, daha hızlı veya bilinir olanlar arasından seçenekler sunabiliyor. Ayrıca, kendi bisikletiniz yoksa bisiklet kiralama seçeneklerini de aynı harita üzerinde görüntülüyor.

Kullanım: iOS, Android

Fiyat: Ücretsiz

citymapper.com/istanbul

Komoot

Başka bir harita hizmeti olan Komoot, bisikletçiler için gerçekten yararlı olan çok sayıda ilginç ekstraya sahip. Bunlardan en çok öne çıkanı, bisikletçilerin ilgi alanlarını, kaliteli kafe duraklarını ve güzel yolları diğer kullanıcıların da keşfetmesi için belirleyebilmesi.

Kullanım: iOS, Android

Fiyat: Ücretsiz

komoot.com

Ride With GPS

Sezgisel rota planlama işlevi ile dünya çapında rota belirleme için kapsamlı bir harita uygulaması. Bisikletçiler için mevcut en iyi harita hizmeti olarak yüksek puanlar alıyor.

Kullanım: iOS, Android

Fiyat: Ücretsiz (Ücretli seçeneklerle ile birlikte)

ridewithgps.com

Zwift

İç mekanda sürüşü ayrıntılı bir sanal dünya ve interaktif avatarlarla bir oyuna dönüştüren çevrimiçi antrenman uygulaması.

Kullanım: iOS

Fiyat: 12,99 £ / ay

zwift.com

Cyclemaps

Yine bir haritalama uygulaması olan Cyclemaps, farklı rota seçenekleri içerisinden bir dizi hız ve güvenlik unsurlarına göre filtreleme yaparak A noktasından B noktasına ulaşmak için kullanılabilecek en uygun rotayı sunuyor.

Kullanım: iOS, Android

Fiyat: Ücretsiz

cyclema.ps 

My Fitness Pal

Bisikletçiler için bisiklet sürmek kadar kilo korumak veya biraz daha kilo verebilmek de önemli bir konu. Bu noktada kalori hesabı yapabilmek ve gün içerisinde yediklerinizi kayıt altına almak, besin değerlerinizi kapsamlı bir şekilde takip edebilmek için My Fitness Pal’dan faydalanabilirsiniz.

Kullanım: iOS, Android

Fiyat: Ücretsiz

myfitnesspal.com

Maps.Me

Diğer harita uygulamalarından farklı olarak ağ bağlantısının olmadığı bölgelerde çevrimdışı olarak da kullanılabilen Maps.Me, özellikle 3G/4G bağlantısını zayıf olduğu veya herhangi bir internet bağlantısının olmadığı yerlerde yapılan sürüşler için ideal uygulama. 

Kullanım: iOS, Android

Fiyat: Ücretsiz

maps.me

Sleep Cycle

Yeterli bir uyku çekmenin bir bisikletçi için ne kadar önemli olduğuna dair şüphe yok. Sleep Cycle, uyuduğunuz süre boyunca uyku döngülerinizi ölçüp  elde ettiği verilere göre sizi sabah antrenman seansı için mahmurluğunuzu azaltacak en uygun zamanda uyandırıyor.

Kullanım: IOS, Android

Fiyat: Ücretsiz

sleepcycle.com 

Bike Gear Calculator 

Bisiklet kurulumunuzun ölçümlerini girdiğinizde, uygulama size dişli oranları hakkında bilgi veriyor. Her durumda meraklılar için ilginç, ancak özellikle parçaları değiştirirken veya ayarlarken oldukça kullanışlı

Kullanım: iOS, Android

Fiyat: Ücretsiz

bikegearcalculator.com

Cyclemeter

Akıllı telefonunuza kurabileceğiniz ve tek başına bir bisiklet bilgisayarını aratmayacak tüm özelliklere sahip olan bir mobil uygulama.

Kullanım: iOS

Fiyat: Ücretsiz

abvio.com/cyclemeter

My Campy

Campagnolo kullanıcılarına özel olarak geliştirilen ve sürüş aktivitelerinizi fizyolojik bir perspektiften kaydetmenin yanı sıra aynı zamanda bisiklet ve ekipmanlarınızla ilgili zincirinizin ne zaman değişmesi gerektiği gibi temel bilgiler de sunan bir uygulamadır.

Kullanım: iOS, Android

Fiyat: Ücretsiz

mycampy.campagnolo.com

The Sufferfest Training app

Şimdi Wahoo’ya ait olan The Sufferfest, uzun zamandır bisikletçiler için önde gelen antrenman platformlarından biri olarak kabul ediliyor. Yeni başlayanlardan profesyonellere, bisiklet seanslarından yogaya ve kuvvet antrenmanı planlarına kadar her şeyi içeren hizmetlerinde, seçebileceğiniz bir dizi antrenman planı bulunuyor.

Kullanım: iOS, Android

Fiyat: Ücretsiz (uygulama içi satın alma seçenekleri)

thesufferfest.com/

Bike Doctor

Bisikletin bakım, onarım ve tamiriyle ilgili merak ettiğiniz her şeyi bulabileceğiniz mükemmel bir uygulama.

Kullanım: IOS, Android

Fiyat: 4.99$

bikedoctorapp.com

Endur8

Sürüşleriniz sırasında beslenme tahmininden kurtulun ve bırakın telefonunuz bunu sizin için yapsın. Endur8, sürücülere performansa dayalı beslenme planları sunuyor ve hatta sürüşlerde size gerçek zamanlı besin ikazları sağlayabiliyor.

Kullanım: iOS, Android

Fiyat: Normal kullanıcılar için ücretsiz, daha kapsamlı planlama yapmak isteyenler için £8.49 

endur8.com

Bikemap

Dünya çapında dört milyondan fazla bisiklet rotasını içeren en kapsamlı haritalama uygulamalarından biri olan Bike Map, 1 milyon 800 bin’i aşan kullanıcı sayısı ve çevrimdışı çalışma özelliği ile bir bisikletçinin telefonunda mutlaka yer alması gereken bir aplikasyon.

Kullanım: iOS, Android

Fiyat: Ücretsiz

bikemap.net/

Bisikletli Ulaşım Haritası

Tüm Türkiye’yi kapsayan ve teknik altyapısı Bisikletli Ulaşım Platformu tarafından oluşturulan harita uygulaması, Türkiye’deki tüm bisiklet yolları, bisiklet tamircileri, bisiklet dostu işletmeler, kiralık bisiklet noktaları, bisiklet park yerleri ve bisiklet için tehlike oluşturabilecek unsurları içeriyor.

Sürekli olarak güncellenen uygulama, bisiklette karşılaşılan herhangi bir sorunda çözüme en hızlı şekilde ulaşılması için tasarlandı.

Kullanım: iOS, Android

Fiyat: Ücretsiz

bisikletliulasim.com/harita/

İsbike

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan bisiklet paylaşım sistemi uygulaması İsbike, en yakın bisiklet kiralama istasyonunu göstererek bisiklet kiralamanın tüm adımlarını uygulama üzerinden gerçekleştirmenize ve bakiye, süre, kalori, kilometre gibi değerleri takip etmenize olanak tanıyor.

Kullanım: iOS, Android

Fiyat: Ücretsiz

isbike.istanbul/

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

1 Yorum

1 yorum

  1. Pingback: En İyi Bisiklet Uygulamaları – Ediz Ateş

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!