Bizimle iletişime geçin

Haberler

66 YILDIR AYNI BİSİKLETİ KULLANIYOR

Denizli’nin Çivril ilçesinde yaşayan 85 yaşındaki esnaf Tekin Bilgin, işe 66 yıldır kullandığı bisikletiyle gelip gidiyor.

Denizli’nin Çivril ilçesinde yaşayan 85 yaşındaki esnaf Tekin Bilgin, 66 yıldır kullandığı aynı bisikleti ile işe gelip gidiyor. Hiç araç kullanmadığını belirten emektar bisikletçi, “Gündelik hayatımda ulaşımımı hep bu bisikletle sağladım. 66 yıldır her gün işime bu bisiklet ile gelip gidiyorum” dedi.

Tekin Bilgin, 19 yaşında başladığı ve satışını yaptığı bisikletlerden bir tanesini kendisi için satın aldı. Aldığı bisikleti işe gelip gitmek için kullanan Bilgin, 66 yıl boyunca aynı bisikletle seyahat etti.

Hiç araç kullanmadan

Hayatı boyunca araç kullanmadığını belirten Bilgin sürdüğü bisikletini de seneler boyunca bakımını kendisi üstendi. 66 yıldır aynı bisikleti ile işe gelip giden ve yaklaşık 70 yıldır esnaflıkla uğraşan Bilgin, kendi dükkanında bisiklet parçaları satarak geçimini sağlıyor. 

Günlük yaşamında da ulaşım için bisikleti kullanan Bilgin, 85 yaşında olmasına rağmen sağlık sorunu yaşamadığını ve sağlığını bisiklet kullanmaya borçlu olduğunu ifade etti. 

Bisikletinin vatandaşlar tarafından satın almak isteyenlerin olduğunu söyleyen Bilgin, “66 yıldır bisikleti kullanıyorum. Bisikletin müşterisi çok ama satmıyorum ve emektarım benim. Bisiklet çok güzel hafif, pedalları küçük ve benim boyum kısa olduğu için daha rahat biniyorum” ifadelerini kullandı.

Yeni üretilen bisikletlerin kullanımının kendi açısından zor olduğunu söyleyen Bilgin, “Yeni çıkan bisikletlerin pedalları büyük olduğu için onlara ayaklarım zor yetişiyor ve zorlanıyorum sürerken. Bisikletten kendim anladığım için tamire götürmedim hiç. Şu anda bisiklet parçaları satıyorum. Daha önceden buzdolabı ve televizyon satıyordum. Bisiklete binmenin sağlığıma faydası oluyor” dedi. (İHA)

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!