Bizimle iletişime geçin

Haberler

BAŞAKŞEHİR’DE BİSİKLET YOLU TAMAMLANDI

İstanbul Başakşehir Belediyesi, Türkiye Belediyeler Birliği’nin ödüle layık gördüğü toplam 22 kilometrelik bisiklet yolu projesinin 2.4 kilometrelik ilk etabını tamamladı.

İstanbul Başakşehir’de “Bisiklet Dostu Şehir” sloganı ile başlatılan bisiklet yolu projesinin ilk etabı tamamlandı. Tamamlanan 2.4 kilometrelik etapta, ilk pedalı Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu çevirdi. 

Türkiye Belediyeler Birliği’nin ödüle layık gördüğü bisiklet yolu projesinde çalışmalar devam ediyor.  Kayaşehir 7. Bölge’de yapımına başlanan çift yönde 22 kilometrelik bisiklet yolunun ilk etabı tamamlandı. 2,4 kilometrelik ilk etapta, pedal çeviren Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Projeyle birlikte İstanbul için ve mahalleler arasındaki ulaşıma alternatif sunmuş olacağız. Böylece şehir içi ulaşımı hafifleterek keyifli bir hale getireceğiz” diye konuştu.

Yeni bisiklet yolu müjdesi

Hizmete açılan bisiklet yolu üzerinde tüm güvenlik önlemlerinin alındığı duyuruldu. Gidiş-geliş 240 santimetre genişliğinde olan bisiklet yoluna bisiklet park noktaları, bisiklet tamir istasyonları, yön ve mesafe tabelaları, trafik düzenleyici ve uyarıcı levhalarının yerleştirildiği,  bisiklet yolunun araç yollarını daraltmadığı ve iki şeritli yol genişliğinin korunduğu bildirildi.

Başkan Kartoğlu vatandaşlara bir müjdeli haber daha vererek, “İlk projeye ek olarak çift yönde 24 kilometrelik yeni bir bisiklet yolu projesinin de sonuna geldik. Kısa süre içerisinde bu projenin yapımına da başlayacağız” dedi.

Başakşehir Bisiklet Yolu’nun güzergâhı; Fatih Terim Stadyumu, Sular Vadisi, Başakşehir Belediyesi ve Metrokent olarak belirlendi. Başakşehirliler, projenin tamamlanmasının ardından bisiklet yolunu Kayaşehir ile Başakşehir arasında iş, okul ya da gezi amacıyla bisiklet, scooter gibi araçlarla kullanabilecekler. Başakşehir Belediyesi, ilçe genelindeki kesintisiz bisiklet yolu güzergâhını ilerleyen zamanda 100 kilometreye çıkarmayı hedefliyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!