Bizimle iletişime geçin

Haberler

10 KASIM İÇİN BİSİKLET TURU

Malatya Yeşilyurt Belediyesi, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü etkinlikleri kapsamında bisiklet turu düzenledi.

Malatya’nın Yeşilyurt Belediyesi, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü etkinlikleri kapsamında bisiklet turu düzenledi. Başkan Çınar, Türkiye Cumhuriyetinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği hedefler doğrultusunda daha büyük hedeflere ulaşacağını söyledi.

Yeşilyurt Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yapılan organizasyon için saat 08.30’da Öğretmenevi önünde bir araya gelen bisikletçiler, Yeşilyurt Belediyesi Hizmet Binası önüne kadar pedal çevirdiler. 

Yol güzergâhında gerek vatandaşlar gerekse de araç sahipleri tarafından alkışlanan bisikletçiler, ellerindeki Türk Bayraklarıyla Yeşilyurt Belediyesi Hizmet Binası önünde birlik ve beraberlik mesajı verdiler.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın da yer aldığı özel anma programında, saat 09.05’i gösterdiğinde ise Gazi Mustafa Kemal Atatürk için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Akabinde ise İstiklal Marşı okundu.

“Atatürk’ü saygı ve minnetle yad ediyoruz”

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü etkinliklerine ayrı bir değer katan güzel bir organizasyon düzenlediklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin Kurucusu, büyük devlet adamımız, memleketimizin özgür ve bağımsız bir şekilde bugünlere ulaşmasında büyük emekleri olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 82. yıl dönümünde rahmet ve saygıyla yâd ediyoruz. 

Ülkemizi parçalamak, bölmek ve yok etmek adına Anadolu topraklarını ele geçirme arzusunda olan işgalci güçlere karşı aziz milletimizin azmi ve kararlığından aldığı güçle Milli Mücadeleyi başlatan ve ardından Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin temellini atan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimizin kalbinde çok müstesna bir yere sahiptir. 

Yeşilyurt Belediyesi olarak, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü etkinlikleri kapsamında bu özel güne anlam katması adına düzenlediğimiz bisiklet turumuza iştirak eden tüm sporcularımıza teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi. Çınar ile bisiklet turuna katılan bisikletçiler, ellerindeki Türk Bayraklarıyla özel anma programı için hatıra fotoğrafı çektirdiler.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Van Aert: “Gelecek Yıl Fransa Bisiklet Turu’nda Yeşil Mayoyu Kazanmak İstiyorum”

Haberler

Milli Sporcularımız Balkan Şampiyonası’nda Yüzümüzü Güldürdü

Haberler

Gianni Moscon: “Aldığım Sonuçlar Konuşulsun İstiyorum”

Haberler

Victor Campenaerts Yeni Sezon Hazırlıklarını Ruanda’da Gerçekleştirecek

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!