Bizimle iletişime geçin

Haberler

AYDINLI BİSİKLETLİLERDEN DEPREMDEN ETKİLENEN ÇOCUKLARA DESTEK

Aydın Ağır Pedallar Bisiklet Topluluğu, İzmir’de yaşanan depremden etkilenen çocuklar için başlattığı kampanya ile toplanan oyuncakları çocuklara ulaştırdı.

Aydın Ağır Pedallar Bisiklet Topluluğu geçtiğimiz günlerde İzmir’de yaşanan 6.9 şiddetindeki depremden etkilenen çocuklar için anlamlı bir kampanya düzenledi. Kampanya ile afetzede çocukların depremin kötü etkilerinden uzaklaşabilmesi ve oyalanabilmesi için, oyuncak, resim defteri, boya kalemi, masal kitabı, boyama kitabı gibi malzemeler talep edildi. 

Kampanyaya başta bisiklet gönüllüleri olmak üzere Türkiye’nin birçok ilinden destek geldi. Aydın Gezgin Velesbitçiler, Bisikletliler Derneği Aydın Şubesi, Akıncılar Bisiklet Grubu,  Aydın Genç Pedallar gibi birçok bisiklet sevdalısı kampanyayı her yerden duyurarak destek verdi.

Gönüllü gruplar Efeler Gençlik Caddesinde kurulan yardım çadırında stant açtı. Açılan standa bisiklet gönüllüleri ve vatandaşlar oyuncak ve kırtasiye ürünlerini ulaştırdı. 

Gelen kutuların içinden çıkan notlar alanda bulunan gönüllülerin duygusal anlar yaşamasına da neden oldu. Kampanya süresinin bitmesinin ardından dezenfekte edilen oyuncak ve kırtasiye ürünleri, karton kolilere yerleştirildi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle temin edilen araçlara malzemeler yüklenip İzmir’e gönderildi. Ağır Pedallar, toplanan malzemeleri İzmir’in Bornova ilçesinde bulunan Aşık Veysel Rekreasyon alanına teslim etti. Alanda yapılan kontrollerin ardından oyuncaklar, çadırda kalan çocuklara dağıtıldı.

“Büyük destek geldi”

Ağır Pedallar bisiklet topluluğu kurucularından Can Durmuş, “Biz bisiklet sevdalıları İzmir’deki çocuklarımız için “Haydi Aydın, Birlik Vakti, Vakit Dayanışma Vakti” diyerek kampanya başlattık. Depremin ardından gerek belediyeler gerekse kamu kurumları temel ihtiyaçları karşılamak için yardımlarda bulundu. 

Bizler de yıkılan binalarda minik kardeşlerimizin oyuncaklarının kaldığını gördük. Deprem bölgesindeki ailelerin çocuklarını avutmakta zorlandıklarını da duyunca Ağır Pedallar bisiklet topluluğu olarak böyle bir kampanya başlatmaya karar verdik. Çok güzel bir dayanışma örneği gördük. Aydın’da bulunan birçok bisiklet topluluğu destek verdi.

Hepsine çok teşekkür ediyorum. Minicik bir çocuğun yüzündeki gülümsemeye sebep olabildiysek ne mutlu bize. Destek veren herkese çok teşekkür ederim” dedi. 

Ağır Pedallar grubunun üyelerinden Murat Yalabık ise beklenenin üstünde bir destek olduğunu ifade ederek; “Kampanyayı başlatırken açıkçası bu kadar büyük bir destek geleceğini tahmin etmemiştik ancak her yerden destek geldi. Bisiklet toplulukları ve hiç tanımadığımız insanlar bizlere ulaşarak yardımcı olmak istediklerini söylediler. İnsanlarımız çok duyarlı. Çocukların gülümsemesinde payı olan herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: Aydın Hedef

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!