Bizimle iletişime geçin

Çevre

SOKAK HAYVANLARI İÇİN GERİ DÖNÜŞÜMDEN KULÜBELER

Samsun’da faaliyet gösteren Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği kullanılmayan ahşap paletlerin geri dönüşümünü sağlayarak sokak hayvanları için kulübe üretiyor.

Samsun’da çalışmalarını sürdüren Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği (EKOBİD) kış öncesi kullanılmayan ahşap paletlerden sokak hayvanları için kulübe inşa ediyor. 

Dernek adına açıklama yapan Başkan Tanju Subaşı: “Kış ayı yaklaşıyor ve havalar hızla soğuyor. Sokakta kalan hayvanlar için ne yapabiliriz diye uzun uzun düşündük. Özellikle sanayi bölgelerinde, inşaat malzemesi satan firmalarda ve Samsun’da ticaret yapmakta olan marketlerde çok fazla atık ahşap palet var.

Bizlerde bunları kullanarak barınak inşasına başladık. Günde ortalama 16 sokak hayvanı için kulübe inşa ediyoruz. İnşa çalışmalarında dernek üyeleri, gönüllüler ve Samsunlu hayvanseverler yer alıyor.

Dernek üyelerimizden Ömer Özürk ise Samsun Organize Sanayi Bölgesinde bulunan kereste atölyesinin bir katını bizlere açtı geri dönüşümü burada sağlıyoruz. Özellikle Yeşilyurt Demir Çelik A.Ş. bizlere düzenli olarak palet desteğinde bulunuyor. Bu gönüllülük hareketinde yer alan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!