Bizimle iletişime geçin

Haberler

BİSİKLETLER YENİLENİP ÇOCUKLARA DAĞITILIYOR

Niğde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nce başlatılan kampanyayla atıl durumdaki bisikletler, tamir edildikten sonra ihtiyaç sahibi çocuklara dağıtılıyor.

Niğde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, bisikleti olmayan çocukları mutlu etmek için, “Bisikletler yenilensin, mutluluk getirsin” sloganıyla başlattığı projede, eski bisikletler tamir edilerek, ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırılıyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürü İlker Ötgünlü, “Kampanya başlayalı iki gün olmasına rağmen 10’un üzerinde bisiklet geldi ve tamirleri yapılıyor. Bu bisikletler, tamirin ardından ihtiyaç sahibi çocuklarımıza dağıtılacak” dedi.

İl Müdürlüğü’nde görevli bisiklet antrenörü Özcan Kodaz, atıl durumda olan ve tamire ihtiyaç duyulan bisikletleri tamir ediyor. Bu sayede bir geri dönüşüm de sağlanıyor. Projeyle, Niğdeli çocukların bisiklet sporuna özendirilmeleri amaçlanıyor.

“Çocuklarımızın yüzlerini güldürüyoruz”

Amaçlarının, her yaştan vatandaşı sporla buluşturmak olduğunu kaydeden Gençlik ve Spor İl Müdürü İlker Ötgünlü, “Bisiklet antrenörümüz, atölyemizde bulunan atıl ve tamire ihtiyaç duyulan bisikletleri tamir etmeye başlamıştı. Aklımıza gelen projeyle, bisikleti olmayan ihtiyaç sahibi kardeşlerimize bisiklet göndermek istedik. 

Atölyemizdeki tamir edilen bisikletleri, çocuklarımızı bisiklet sporuna özendirmek amacıyla göndermeye başladık. Çocuklarımızı sporla buluşturmanın dışında, yüzlerinin gülmesi de bizi mutlu ediyor” dedi.

“Dağıtılan bi̇si̇kletlerle tur yapacağız”

Evlerinde atıl vaziyette bulunan bisikletleri getirmeleri için vatandaşlara çağrıda bulunan Ötgünlü, “Kampanyamız başlayalı iki gün oldu. Çocukları sevindirmek isteyen vatandaşlarımız bize bisikletlerini ulaştırabiliyor. Eğer ulaştıramayacak durumdalarsa, biz de gidip teslim alabiliyoruz.

Vatandaşlarımızın projeye ilgisi oldukça güzel. Şu ana kadar 10’un üzerinde bisiklet geldi ve tamirleri yapılıyor. Tamirleri bittiğinde de bu bisikletlerimiz, ihtiyaç sahibi çocuklarımıza ulaştırılacak. Hatta kampanya sonunda çocuklarımıza verilen bisikletlerle bir gezi turu yapmayı da planlıyoruz” diye konuştu. (DHA)

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

S&C JAI HINDLEY

Editoryal

“Tadej Pogačar, Hinault ve Merckx’den bile daha iyi”

Haberler

Çin’in Bisiklet Mezarlıkları Görüntülendi

Haberler

UCI Dağ Bisikleti Dünya Kupası’nda yeni sezon başlıyor!

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!