Bizimle iletişime geçin

Haberler

İLK SANAL DÜNYA ŞAMPİYONASI

Zwift, 9 Aralık’ta yapılması planlanan ilk UCI Espor Dünya Şampiyonası’nın ayrıntılarını açıkladı. Annemiek van Vleuten, Ashleigh Moolman Pasio, Victor Campenaerts, Esteban Chaves gibi isimler sanal yarışta ülkelerini temsil edecekler.

9 Aralık’ta Zwift üzerinden dünyanın ilk UCI Espor Dünya Şampiyonası gerçekleşecek. Annemiek van Vleuten, Ashleigh Moolman Pasio, Anna van der Breggen, Victor Campenaerts, Esteban Chaves, Rigoberto Urán, Tom Pidcock, Alberto Bettiol, Cory Williams ve Lawson Craddock gibi isimler 50km’lik sanal Zwift yarışında kendi ülkelerini temsil edecekler.

Erkek ve kadın yarışlarına toplamda 20 milli takım katılacak. Temsil edilen toplam ülke sayısını 22’ye çıkarmak için bisikletçilere bir dizi wild kart da verilecek.

Lionel Vujasin (Belçika), Ollie Jones (Yeni Zelanda) ve Cecilia Hansen (İsveç) gibi en iyi espor bisikletçilerinden bazıları  ilk espor gökkuşağı mayosu için tecrübeli yol bisikletçilerine karşı mücadele edecekler.

Espor dünya şampiyonu, avatarı için özel bir sanal mayo ve 2021 sezonu için UCI espor etkinliklerinde giyilebilecek gerçek versiyonla da ödüllendirilecek. Mayo ikonik gökkuşağı bantlara sahip olacak ama yeni piksel dizaynıyla yeni dijital yarış disiplinini temsil eden bir tasarıma sahip olacak. 

Hem kadın hem erkekler 50 km’lik Zwift’in Watopia Figure 8 Reverse parkurunda yarışacaklar. All-rounder’lar için uygun olacak etap yüzde 5.5 eğimle neredeyse 1 kilometre sürecek bir tırmanışın ardından zirve finişinde sona erecek.

Koronavirüs karantinası sırasında espor ve sanal yarışlar, gerçek dünya yarışlarının yerine çeşitli platformlarda düzenlenerek dikkat çektiler ve kendilerine büyük yer edindiler.  

Zwift CEO’su Eric Min, “9 Aralık’ta UCI ile birlikte tarih yazacağız. Bu, türünün ilk etkinliği olacak yarışın, sporun, egzersizin ve rekabetin gelecekteki yönünü belirleyeceğine inanıyorum.” dedi. 

Zwift ayrıca 5-6 Aralık hafta sonunda,  profesyonel olmayan Zwift bisikletçileri ülkelerini temsil etme fırsatı bulabilsin diye “Nations Challenge (Uluslar Mücadelesi)” etkinliği de gerçekleştirecek. 

Nations Challenge’ın galibi en hızlı ortalama süreye göre belirleneceği için, kullanıcılar birlikte çalışmaya teşvik edilecek. Nations Challenge etkinlikleriyle ilgili daha fazla ayrıntı Zwift etkinlik sayfasında bulunabilir.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

BİSİKLETLİ BİR COĞRAFYA KİTABIYDI FİKRET ALBAY

Editoryal

SALCANO SAKARYA TRANSFERE DEVAM EDİYOR

Editoryal

FAT BİKE İLE KARTEPE MACERASI

Editoryal

BREZİLYALI BİSİKLETÇİ BEYŞEHİR’DE

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!