Bizimle iletişime geçin

Haberler

VAN AERT CYCLO-CROSS’A DÖNDÜ

Yol sezonunu başarılı bir şekilde geçiren Jumbo-Visma’lı Wout van Aert, cyclo-cross sezonunu Belçika’da açıyor.

Bu yıl yol bisikletinde adından sıkça söz ettiren Wout van Aert, yıldızının parladığı cyclo-cross’a dönüyor. Yol sezonunun bitmesinin ardından, Kortrijk Belçika’da düzenlenecek X2O Badkamers Trofee’nin (eski adıyla DVV Trofee) ikinci ayağıyla cyclo-cross sezonunu açıyor.

Belçikalı bisikletçi, adını duyurduğu disipline dönerken, kimsenin çok erkenden çok bir şey beklememesini söyledi. Yol bisikletinin verdiği arada Van Aert, Belçikalı, İspanya’daki bir antrenman kampında fittness çalışmaları yaptı ve cyclo-cross’a sadece son birkaç haftadır döndü.  

26 yaşındaki bisikletçinin bu sezon yolda aldığı galibiyetler arasında Milan-San Remo, Strade Bianche ve Tour de France’da iki etap bulunurken, Tour of Flandersr’da ikincilik ve  Dünya Şampiyonası’nda hem yol hem de zamana karşıda gümüş madalya başarıları yer alıyor. 

Wout Van Aert Fotoğraf Luc Claessen/Getty Images
“Çok şey beklenmemeli”

Het Nieuwsblad’a Çarşamba günü yaptığı açıklamaya göre Van Aert, “Yolda geçirdiğim sezonun ardından, benden çok şey beklenmesi alışılmadık bir şey değil. Ancak, yolda bıraktığım yerden cyclo-cross’a devam edebileceğimi düşünen her kimse, olaylara çok basit bir şekilde bakıyor.” dedi.

“Böyle düşünmeye başlamak benim için de çok tehlikeli olur” diye devam etti. “Hemen elimden gelenin en iyisini yapmamı beklemek gerçekçi değil. Cyclo-cross’ta seviyenin çok yüksek olduğunu bilecek kadar uzun süredir yarışıyorum. Unutmayın ki Cumartesi günü dünyanın en iyi bisikletçilerinden bazılarına karşı yarışacağım. 

Benim hazırlığım çok daha kısayken, bu adamlar bütün yaz bunun için çalışıyorlar. Umarım bazı deneyimlerime ve durumuma güvenebilirim, ancak hızı belirlememi beklemeyin.” diyerek beklentilerin gerçekçi olması gerektiğine vurgu yaptı.

Mathieu Van Der Poel ve Wout Van Aert Fotoğraf Luc Claessen/Getty Images

Belçikalı, “Yolda her şeyin çok iyi gitmesinin bir sonucu olarak, cyclo-cross’a bakışım biraz değişti,” diye itiraf etti. “Ama yine de kazanmak için yarışıyor olacağım; orada sadece dolaşmak için bulunmayacağım. Ödüller için rekabet etmek istiyorum ve yarışları kazanmak elbette bunun bir parçası.” dedi. 

Daha küçük yaş gruplarından başlayan rekabetleri yol bisikletine de taşınan Van Aert ve Van der Poel cyclo-cross takviminin ilerleyen günlerinde karşı karşıya gelecekler. Şu anda dünya şampiyonu unvanına sahip olan Van der Poel ve Van Aert Ocak ayındaki dünya şampiyonasında da mücadele edecekler. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!