Bizimle iletişime geçin

Haberler

AHMET ÖRKEN: “YARIŞMAYI ÖZLÜYORUM”

Milli bisikletçi Ahmet Örken, koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan belirsizliğin ilk başta motivasyonunu olumsuz etkilese de salgın sürecine alışmayı başardığını söyledi.

Ahmet Örken, Kovid-19 salgınının bisiklet sporuna etkileri üzerine AA muhabirine değerlendirmelerde bulundu.

Salgın sürecinin bisiklet sporcularını da olumsuz etkilediğini belirten Örken, “Belirsizlikler, iptal olan yarışlar, kamplar… Bütün program altüst oldu.” dedi.

Milli sporcu, her şeyin başının sağlık olduğuna işaret ederek, “Sağlık olmadığı zaman hiçbir şey olmuyor. Bu sebepten dolayı tedbirler gereği yarışmalarımız ertelendi veya iptal oldu. Bu süreç en başlarda zor olsa da buna alışmayı başardım.” diye konuştu.

En çok belirsizliğin kendilerini etkilediğinin altını çizen 27 yaşındaki milli bisikletçi, şöyle devam etti:

“Belirsizlikler… Yarışlarımız yapılacak mı yapılmayacak mı? Bu belirsizlikler tabii ki en başlarda motivasyonumuzu düşürdü. Çünkü alışık olmadığımız bir durumdu. Biz yıl içerisinde birçok yarışmaya katılıyoruz, kamplarımız oluyor. Böyle alışagelmiş bir yaşantımız vardı. Fakat salgın süreciyle tamamen her şeyimiz değişti. 

Bu süreç her alanda herkes için aynı şekilde zor. Tabii ki her şeyin başı sağlık. Sağlık olmadığı zaman hiçbir şey olmuyor. Tedbirler de insanlığın sağlığı için alınıyor. Bu süreci en iyi şekilde atlatmaya çalışıyoruz.”

Ahmet Örken, “Belirsizlikler tabii ki başlarda motivasyonu zorlaştırsa da bu sürece alışmayı başarabildim. Olabildiğince motivasyonumu yüksek tutmaya çalışıyorum. En kısa sürede bu süreci de atlatacağımızı düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Ahmet Örken Team Sapura Cycling ile
“Yarışmayı özlüyorum”

Salgının bir an önce sona ermesini temenni eden Örken, “Yarışlar, farklı alanlarda organizasyonlar yapılmaya başlandı. Bunlar da bize umut veriyor. Yarışların yapılabileceğini duyduğum zaman gerçekten çok mutlu oluyorum. Yarışmayı özlüyorum. Bu kadar uzun süre yarışa katılmadığım olmamıştı. Bu süreci rakiplerim de aynı şekilde yaşıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Ahmet Örken 2020 sezonunda Team Sakura Cycling adına yarışmaya başlamış ama pandeminin tüm dünyayı sarmasının ardından takımıyla beklenildiği kadar çok yarışa katılamamıştı.

Milli sporcu gelecek sezon için de Malezya takımı olan Team Sapura Cycling’le anlaşmaya vardı. Bisiklet takviminde her ne kadar iptaller başlasa da gelecek sezon eğer salgından etkilenmezse, Ahmet Örken’in takımıyla pek çok yarışta pedal çevirmesi bekleniyor.

Konya’da antrenmanlarına devam eden milli bisikletçi geçen ay 29 Ekim için Enerjisa tarafından düzenlenen 29 Ekim için 29 bin fidan projesinde pedal çevirdi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!