Bizimle iletişime geçin

Haberler

KADİR KELLECİ YÜKSELİŞİNİ SÜRDÜRÜYOR

Kadir Kelleci dünya sıralamasında yükselmeye devam ediyor. Milli bisikletçi son olarak MTB Cross-Country dünya sıralamasında 33. sıraya yükseldi.

Fotoğraflar Kadir Kellecinin kişisel sosyal medya hesabından alınmıştır

Kadir Kelleci, MTB Cross-Country dünya sıralamasında yükselişini sürdürüyor. Son olarak kariyer rekoru kırarak 36.’lığa yükselen milli sporcu son yapılan güncellemeyle sıralamada 33. sırayı gördü.

Elektrikli Dağ Bisikleti Dünya Şampiyonası’nı kazanan Tom Pidcock ile aralarında sadece dört sporcu bulunan 34 yaşındaki Kelleci, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada: “Neler oluyor neler. Bir Türk geliyor… İlk kez ve her şeye rağmen 33. olmak da varmış.” dedi.

Geçtiğimiz günlerde sıralaması 36.’yken Anadolu Ajansı’na konuşan Kadir Kelleci dünya sıralamasındaki yerini korumak istediğinden bahsetti.

AA’nın haberinde, Kelleci’nin, Gaziantep’te bisiklet tamircisi olarak çalıştığı çocukluk yıllarında bisiklet sporuna başladığı belirtildi. Bisiklet tamircisiyken kurduğu hayalini dağ bisikletinde dünyanın en iyi sporcuları arasına girerek gerçekleştiren Kadir Kelleci, sıralamadaki yerini korumak istiyor denildi.

“Hayal ettiğim sıralamaya ulaştığım için çok mutluyum”

Çalışmalarını Antalya’da sürdüren Kelleci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çocukluk hayalini gerçekleştirmenin sevincini yaşadığını söyledi.

Dağ bisikleti dünya sıralamasında ilk 40 arasına girmenin kolay olmadığına dikkati çeken Kelleci, beş yıl üst üste Türkiye şampiyonluğu yaşadığını, bu yıl katıldığı tüm uluslararası yarışmalarda elde ettiği puanlarla dünya sıralamasında yükseldiğini dile getirdi.

Kelleci, bu dalda ilk 40’a giren ilk Türk sporcu olmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Bu benim için gurur verici bir gelişme. Bundan sonraki hedefim, sıralamadaki yerimi koruyup, dünyanın en iyi sporcuları arasında kendimi ve bayrağımı göstermek. Bu zor olacak ama imkansız değil. Daha önce ilk 100’leri imkansız olarak görürken, şimdi ilk 40’dayım.

Hayal ettiğim sıralamaya ulaştığım için çok mutluyum. Bisiklette imkansızı başarmak istiyorum. Bu işin mutfağından geliyorum. Bisiklet tamirciliğinden başlayan kariyerimle imkansızlıkları başardım. Her gün bisiklet kullanıyorum. Yılda yaklaşık 25 bin kilometre pedal çeviriyorum. Bisiklet sporundan keyif alıyor, gelecek nesillere örnek olmak istiyorum.” dedi.

Hayatta hiçbir şeye imkansız olarak bakılmaması gerektiğini vurgulayan Kelleci, çalışınca imkansız gibi görünenlerin ulaşılır hale gelebildiğini, 10 yıl önce televizyonda izlediğini bugün canlı yaşadığını kaydetti.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Bobinaj Tamirinde Elektrikli Bisikletler İlk Sırada

Haberler

Tour de France 2022’ye hazır mıyız?

Haberler

İstanbul Turkcell GranFondo Yol Bisiklet Yarışı İçin Hazır

Haberler

İzmir’de 6 Ayda 79 BİSİM Bisikleti Çalındı

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!