Bizimle iletişime geçin

Haberler

KARŞIYAKA’YA YENİ BİSİKLET YOLU

Karşıyaka Belediyesi bisikletli ulaşımı yaygınlaştırmak amacıyla Bostanlı deresi kenarındaki alanı bisiklet ve yaya yolu olarak düzenliyor.

İzmir Karşıyaka Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, bisikletli ulaşımı yaygınlaştırmak amacıyla Bostanlı deresi kenarındaki alanı bisiklet ve yaya yolu olarak düzenliyor.

Düzenleme sonucunda İZBAN hattı ile sahili birbirine bağlamayı hedefleyen Karşıyaka Belediyesi, 1200 metrelik bisiklet yolu, ek olarak yaklaşık 1.8 metre genişliğinde de yaya yolu oluşturacak.

İki etap halinde gerçekleştirilecek olan çalışmanın 1814 sokakta yapılan 600 metrelik 1. etabının ay sonuna kadar tamamlanması planlanıyor. Bitirilen alanda peyzaj çalışmaları gerçekleştirilecek. Projenin ikinci etabında ise gelecek yıl Cengiz Topel Parkı içerisinden geçirilmesi planlanan bisiklet ve yaya yolunun sahile bağlanması hedefleniyor.

Konuya ilişkin açıklama yapan Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “Kent içerisinde bisikletli ulaşıma çok önem veriyor ve bunu olabildiğince yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda yapacağımız proje ve çalışmaları artıracağız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Karşıyaka Haber

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!