Bizimle iletişime geçin

Haberler

SAKARYA’DA SAKBİS ÇOK İLGİ GÖRDÜ

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, 2020 yılına ait Akıllı Bisiklet Sistemi (SAKBİS) kullanımlarını açıkladı. Sakaryalılar tarafından ulaşımda çokça tercih edilen SAKBİS’ler 62 bin kez kiralanarak, toplamda 2,6 milyon dakika sürüşe ulaştı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, 2020 yılına ait Akıllı Bisiklet Sistemi SAKBİS kullanımlarını açıkladı. Sakaryalılar tarafından ulaşımda çokça tercih edilen SAKBİS’ler 62 bin kez kiralanarak, toplamda 2,6 milyon dakika sürüşe ulaştı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Akıllı Bisiklet Sistemi (SAKBİS), 2020 yılında vatandaşların en çok tercih ettiği ulaşım araçlarından biri oldu. Açıklamada, gençlerin yanı sıra her yaştan insanın kullandığı SAKBİS’lerin, pandemi süreci dolayısıyla da şehir içi kısa mesafelerde büyük talep oluştuğu vurgulandı.

2020 yılı içerisinde 62 bin kez kiralanan SAKBİS bisikletleriyle toplamda 2,6 milyon dakikaya ulaşan bisiklet sürüşü gerçekleştirildiği belirtilen açıklamada, ilgi gösteren tüm vatandaşlara teşekkür edildi.

62 bin kiralama

Ulaşım Dairesi Başkanlığı’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada SAKBİS’lerin şehirde bisiklet farkındalığının oluşmasına büyük bir katkı sunduğu dile getirildi. “2020 yılında da Sakaryalı hemşehrilerimiz bisikleti tercih etti. Ülkemizde maske, mesafe ve hijyen kurallarının çok önemli olduğu pandemi sürecinde de SAKBİS’lere olan ilgili bir hayli arttı. 

Gençlerin yanı sıra her yaştan insanın tercih ettiği akıllı bisikletler 62 bin kez kiralandı, toplamda ise 2,6 milyon dakikaya ulaşan sürüş gerçekleştirildi. 15 farklı noktada 120 bisikletle hizmet sunan SAKBİS’lere ilgi gösteren tüm hemşerilerimize teşekkür ediyor, sağlıklı günler diliyoruz.” denildi.

Kolay üyelik imkanı

SAKBİS’lerin nasıl kiralanacağına yönelik paylaşılan bilgilerde ise şu ifadeler yer aldı:

“Akıllı bisikletlerimize SAKBİS uygulamasından, www.sakbis.com.tr adresinden, kiosklardan ve abone noktalarından kolay üyelik ve kiralama imkânı sunuyoruz.

Akıllı bisiklet sisteminde vatandaşlarımız hem üye kartı hem de kredi kartı ile üyelik işlemlerini gerçekleştirebiliyor, sürüş keyfini kolaylıkla yaşayabiliyor. Bisiklet sürmek isteyen tüm hemşehrilerimizi SAKBİS’le tanışmaya, şehri SAKBİS’le turlamaya davet ediyoruz.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!