Bizimle iletişime geçin

Haberler

BORA-HANSGROHE BİSİKLETÇİLERİ KAZA GEÇİRDİ

Bora-Hansgrohe’nin antrenman kampının son gününde korku veren bir kaza yaşandı. Bir araç sürücüsünün bisikletçi grubuna çarpması sonucu yedi bisikletçi kazadan etkilendi.

Bora-Hansgrohe antrenman kampının son gününde korku veren bir kaza yaşandı. Bir araç sürücüsünün bisikletçi grubuna çarpması sonucu yedi bisikletçi kazadan etkilendi. 

Bora-Hansgrohe yeni sezon hazırlıklarına İtalya’nın Garda Gölü çevresinde devam ediyordu. Antrenman kampının son gününde yürekleri ağza getiren bir kaza meydana geldi. “SUV” araç kullanan bir araç sürücüsü yolun karşısına geçip antrenman yapan gruba çarptı.

Takım son kamp gününde antrenmanlarının sonuna geliyor ve otellerine yaklaşıyordu. Ekstra yapılan yarım saatlik sürüş sırasında, SUV sürücüsünün grubun yol haklarına saygısız bir şekilde yollarını kesmesi sonucu kaza gerçekleşti.

Takımın yedi bisikletçisi kazadan etkilenirken üç isim Wilco Kelderman, Rüdiger Selig ve Andreas Schillinger hastaneye kaldırıldı. Takımdan yapılan açıklamada bisikletçilerin çeşitli yaralanmaları olduğu ama durumlarının çok ciddi olmadığı söylendi. 

Bora-Hansgrohe kaza hakkında yaptığı açıklamasında, “Wilco bir sarsıntı geçirdi ve bir omur kırığı var. Andreas’ın, boyun ve göğüs omurlarında kırıkları var. Her iki bisikletçi için de özenli bir tedavi planlıyoruz. Rudi de bir sarsıntı geçirdi, ancak kırık yok.” diyerek sporcuların sağlık durumları hakkında bilgi verdi. 

Kazaya karışan diğer bisikletçiler Marcus Burghardt, Anton Palzer, Maximilian Schachmann ve Michael Schwarzmann’ın durumları da iyi. 

Peter Sagan ve diğer bisikletçiler, farklı gruplarda antrenman yaptıkları için kazaya dahil olmadılar.

Kelderman, daha bu yıl Sunweb’den Bora-Hansgrohe’ye transfer oldu. Hollandalı geçen yıl Giro d’Italia’yı uzun süre sürdürdüğü pembe mayo mücadelesinin ardından üçüncü olarak bitirmişti. 

Schillinger, Netapp günlerinden beri takımda ve 37 yaşındaki isim takımın en deneyimli bisikletçilerden biri. 31 yaşındaki Selig ise Alman takımında beşinci sezonuna giriyor.

Kaynak: Cyclingnews

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!