Bizimle iletişime geçin

Haberler

TOUR’DA DESTEK ARAÇLARI SHIMANO OLUYOR

Shimano ve ASO, dikkat çekici bir anlaşmaya imza attı. Bundan sonra ASO’nun Tour de France ve diğer yarışlarındaki nötral araç servisini Shimano sağlayacak.

Shimano ve ASO, dikkat çekici bir anlaşmaya imza attı. Bundan sonra ASO’nun Tour de France ve diğer yarışlarındaki nötral araç servisini Shimano sağlayacak.

Tour de France başta olmak üzere La Vuelta, Paris-Roubaix, Liège-Bastogne-Liège gibi önemli yarışların organizatör şirketi ASO ve dünyanın her yerinde yarışlarda destek aracı hizmeti de veren Shimano tarihi bir birlikteliğe adım atıyor.

Japon şirket ve Amaury Sport Organization (ASO) La Vuelta’daki birlikteliklerini daha ileriye taşıyor. Bundan sonra Tour de France başta olmak üzere ASO’nun belli yarışlarında destek aracı olarak Shimano hizmet verecek. 

Tour de France’da yıllardır nötral araçları, Mavic markası ve sarı renkleriyle görmeye alışığız. Bu yıldan itibaren Shimano’nun mavi rengini göreceğiz. Anlaşma Tour’un yanında, Paris-Roubaix, Liège-Bastogne-Liège, La Flèche Wallonne, Paris-Tours gibi prestijli klasikleri de kapsıyor. 

Yüzüncü yılını kutlayan Shimano’dan yapılan açıklamada, markanın genişletilen anlaşmayı “gururla” duyurduğu belirtildi. Shimano’nun 20 yıllık nötral servis tecrübesi bulunuyor. Shimano destek araçları yarışlarda sporcular hangi markayı kullanıyor olursa olsun bisikletlerinde yaşadıkları problemlere çözüm bulmaya çalışacak. 

Nötral araçlar bir kaza olduğunda, kaçış grupları oluştuğunda, bazen yol özellikleri nedeniyle takım araçları sınırlandırıldığında bisikletçilerin yardım alabilecekleri en önemli unsu haline geliyorlar. 

Shimano Tour of Flanders ve Amstel Gold gibi bahar Klasikleri‘nin yanında La Vuelta ve Giro d’Italia gibi büyük turlarda da destek aracı olarak görev alıyor. 

İlk işbirliği Paris-Nice’de

Genel Müdür Yardımcısı Taizo Shimano anlaşma hakkında: “Varlığımızın yüzüncü yılında, sportif tarihimizde yeni bir sayfa açacağımız için çok heyecanlıyız. Bu, ASO yarışlarındaki bisikletçileri yola ve yarışa geri döndürmek için birinci sınıf destek sağlayacağımız anlamına geliyor.”

Shimano’nun rolü, insanlara spora katılmaları için ilham vermek ve bisikletlerin en iyi şekilde çalışmasını sağlamaktır. Özellikle bisikletin dünyanın en çok izlenen spor etkinliklerinden birinde – hayati önem taşıyan nötral desteği vermek, tam da bunu yapmamızı sağlayacak.

Şirket olarak, binlerce global Shimano bayisinin yürüttüğü işin kalitesinden büyük gurur duyuyoruz. ASO ile olan bu ortaklık sağladıkları hizmetin en iyi örneğidir. Bu ortaklığın yeni nesil insanlara bisikletlerini daha sık sürmeleri için ilham vereceğini ummakla kalmıyor, aynı zamanda insanlara ürün kalitemize güvenmeleri için ilham vermeyi umuyoruz. ” dedi. 

Yann Le Moënner – Amaury Sport Organization Genel Müdürü: “Shimano kadar yenilikçi bir markayla ortaklığımızı genişlettiğimiz için inanılmaz derecede mutluyuz. 100 yılı aşkın süredir markanın sağladığı yenilik ve tutarlı mükemmellik, Shimano’yu dünyada bisiklette çok önemli bir oyuncu yapıyor ve işbirliği yapmaktan gurur duyduğumuz bir marka.”

Shimano ve ASO’nun ilk çalışması 7 Mart Pazar günü Fransa’nın Saint-Cyr-l’École kentinden başlayacak Paris – Nice’de olacak. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Klasikler başlıyor!

Haberler

PELOTONUN 2021 MAYOLARI

Editoryal

MAYOLARIN ÖYKÜSÜ – CARRERA

Editoryal

UAE TOUR BU PAZAR BAŞLIYOR

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!