Bizimle iletişime geçin

Haberler

BREZİLYALI BİSİKLETÇİ BEYŞEHİR’DE

Brezilyalı bisikletçi Larissa Cantarelli, bir buçuk yıl önce yaşadığı Portekiz’den, kadınların neler yapabileceğini göstermek amacıyla dünya turuna çıktı. Turu kapsamında 15 ülke gezen bisikletçi, Kapadokya’nın ardından Beyşehir’i ziyaret etti.

Brezilyalı bisikletçi Larissa Cantarelli, bisikletiyle yaptığı dünya turuna bir buçuk yıl önce başladı. Yaşadığı Portekiz’den yola çıkan 29 yaşındaki bisikletçi, “Yolculuğumun amacı kadınların kendi başlarına bir şeyler başarabileceğini göstermek ve cesaret vermek” diyor.

Larissa Cantarelli, turu kapsamında Türkiye’ye ulaştı. Gezisi sırasında Kapadokya’dan sonra internetten gideceği yeri araştırırken 1296-1299 yılları arasında yapılmış ahşap direkli olan ve UNESCO tarafından Dünya Mirası Geçici Listesi’ne alınan Eşrefoğlu Camisi’ni buldu ve ziyaret etmek istedi.

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, yolda tesadüfen Cantarelli’yi kar altında pedal çevirerek Beyşehir’e geldiğini gördü. Bayındır, belediye ekibi gönderip bisikletçinin kar altında zorluk çekmemesi için araçla Beyşehir’e gelmesini sağlayıp, misafir etti. 

Beyşehir’de bir gün konaklayan Brezilyalı bisikletçi, rehber eşliğinde tarihi Eşrefoğlu Camisi’ni ziyaret etti, kentin tarihi ve kültürel yerlerini gezdi. Belediye Başkanı Bayındır, Cantarelli kentten ayrılmadan önce de Eşrefoğlu Cami maketini hediye etti.

“Kadınlara cesaret vermek i̇çi̇n yola çıktım”

Kadınları cesaret verebilmek için bisikletiyle Portekiz’den yola çıktığını ifade eden Larissa Cantarelli:

“Yolculuğa Portekiz’den başladım ve neredeyse 15 ülke gezdim. Bu yolculuğumun amacı kadınların kendi başlarına bir şeyler başarabileceğini göstermek ve kadınlara cesaret vermektir. Buraya Kapadokya’dan geldim. 

Yolda çok fazla rüzgar vardı ve yüzümü çok etkiliyordu. Benim için gerçekten çok zordu; ama kendimi güçlü hissettirdi. Güneşte de, yağmurda da bunu bir şekilde devam ettirdim. Bu gerçekten kendime meydan okuma ve güçlü bir kadın olarak bunu yapmaktan gurur duyuyorum. 

En zor zamanımda, en çok ihtiyaç duyduğum zamanda bisiklet sürerken Belediye Başkanı beni gördü. Beni o durumdan kurtararak burada misafir ettiler. Bu yüzden Belediye Başkanı Adil Bayındır ve Bisiklet Topluluğu Başkanı Mustafa Büyükkafalı’ya çok teşekkür ederim. 

Bana bir melek gibi geldiler. En ihtiyaç duyduğum anda bana yardım ettiler. Bu yüzden gerçekten çok minnettarım. Aynı zamanda böyle şehirlerde bisiklet topluluklarının olması da gerçekten çok güzel” dedi.

Kaynak: NTV/DHA

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!