Bizimle iletişime geçin

Haberler

KOCAELİ’DE YEŞİL ALANLAR ARTTI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 2020’de yaptığı çalışmalarla şehirdeki yeşil alanları ve bisiklet yollarının uzunluğunu artırdı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 2020’de yaptığı çalışmalarla şehirdeki yeşil alanları ve bisiklet yolu uzunluğunu artırdı. 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Belediye’nin yeşile ve doğaya önem verdiği, şehrin birçok noktasında yeşil alan oluştururken, bu alanlarda spor yapılabilmesi için yürüyüş yolları ve spor alanları inşa ettiği söylendi.

Açıklamada Belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra kent halkın sağlıklı yaşamına katkı sunmak için yeşil alan sayısını artırdığı vurgulanan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 2020 yılında bu çalışmalarını sürdürdü. Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı’nca 12 ilçede yapılan çalışmalar kapsamında yeşil alan sayısı artırıldı.

2020 yılında yapılan bu çalışmaların ardından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, şehirde kişi başına düşen yeşil alan miktarını 12,57 metrekareye çıkardı.

Park ve Bahçeler Dairesi ayrıca oluşturulan yeşil alanlara fidan ekimleri gerçekleştirildi. Uygun olan alanlara tür bakımdan en verimli fidanların seçilerek dikim işlemi yapıldığı söylendi. Park ve Bahçeler ekipleri 2020 yılında 190 bin fidanı toprakla buluşturdu. Bu dikimlerle birlikte Kocaeli’de ekilen fidan sayısı 8 milyon 541 bin 447 adete ulaştı.

Bisiklet yolu 72 km oldu

İnsanları spora teşvik eden ve bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak istediği belirtilen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 2020 yılında yeşil alan içerisinde yer alan bisiklet yolu uzunluğunu da artırdı. Daha önce 67 kilometre olan bisiklet yolları 72 kilometreye çıkarıldı. 

Daha önce Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Akıllı Bisiklet Sistemi KOBİS 2020 kullanımları da açıklanmıştı. Kocaelililer 2020 yılında 181 bin 636 bisiklet kiralaması gerçekleştirirken 12 milyon 175 bin 497 dakika pedal çevirdi. 2014 yılında faaliyete geçen KOBİS 12 ilçede 74 istasyonuyla hizmet veriyor. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Team Polti Kometa, 2024 yılında Ivan Basso ve Alberto Contador bisiklet projesinin yeni adı olacak

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!