Bizimle iletişime geçin

Haberler

WOUT VAN AERT ÜÇ YIL DAHA JUMBO-VISMA’DA

Wout van Aert, bu yılın sonunda sona erecek Jumbo-Visma ile olan sözleşmesini uzattı ve takımında kalıyor. Van Aert 2024 sonuna kadar Jumbo-Visma’da mücadele edecek.

Fotoğraf Jumbo-Visma

Wout van Aert, bu yılın sonunda sona erecek Jumbo-Visma ile olan sözleşmesini uzattı ve takımında kalıyor. Van Aert, 2024 sonuna kadar Jumbo-Visma’da mücadele edecek.

Wout van Aert ile Jumbo-Visma arasındaki sözleşmesinin bu yıl sonunda sona erecek olması transfer haberlerinde hareketlilik yaratmıştı. Başta Ineos Grenadiers olmak üzere pek çok takımın yıldız bisikletçiyle ilgilendiği konuşuluyordu.

Van Aert’ın adı Ineos ile pek çok dedikoduya karışsa da Jumbo-Visma tarafı Belçikalıyla görüşmelerine devam ettiklerini söylemiş ve devam etmesini beklediklerini belirtmişlerdi. Wout van Aert’ın da takımında mutlu olduğu söyleniyordu.

Bu haberler doğru çıktı ve yıldız sporcu Jumbo-Visma ile sözleşmesini üç yıl daha uzattı. Yeni sözleşme 2024’ün sonuna kadar devam edecek. Takım bu haberi eğlenceli bir videoyla duyurdu.

Wout van Aert’ın pelotonda her şeyi yapabilmesine atıfta bulunan videoda genç bisikletçi resepsiyon hizmetinden, bagaj servisine, mutfak yeteneklerini göstermeden ütü yapmaya kadar kampta pek çok işi başarabildiğini esprili bir şekilde gösteriyor.

Videonun sonunda Jumbo-Visma’nın Yöneticisi Richard Plugge’ın bir gömleğini ütülerken görülen Van Aert’a, Plugge: “Gerçekten her şeyi yapabiliyorsun değil mi? Kalabilirsin.” diyor. 

“Niyetim hep kalmaktı.”

Takımdan yapılan açıklamada, şu anda takımıyla İspanya Alicante’de hazırlık kampında olan Wout van Aert’ın görüşlerine yer verildi. “2021’den sonra da Jumbo-Visma takımının gururlu bir parçası olacağım. Ve bundan çok mutluyum ”dedi.

Wout van Aert, “Gerçekten sözleşmemi uzatmak istedim çünkü bu takımla çok daha iyi hale geldim. Sanırım son yıllarda  bir bisikletçi olarak büyük adımlar attığımı herkes gördü. İhtiyaç duyulduğumda hep formdaydım. Hedeflerime ulaşabilmek için takıma çok şey borçluyum. 

Yeniden imzalamak istediğim kararı zihnimde oldukça hızlı verilmişti. Elbette devreye giren ve biraz zaman gerektiren başka şeyler de var. Her iki tarafın da niyeti iyiydi ve her şeyin yoluna gireceğinden emindim. Bu tanıdık ortamda daha fazla başarı elde edebileceğim için çok mutluyum.

Burada kendimi çok iyi hissediyorum ve geçen yıllar burada iyi şeyler yapabileceğimi gösterdi. Bana başka takımlardan da ilgi olduğunu açıklamama gerek yok ama başka bir takımla hiç görüşmedim. Amacım sözleşmeyi uzatmaktı. Dünyanın en iyi takımı olduk. Kalmak benim için en iyisiydi. Tamamlandığına sevindim ve artık bunun hakkında konuşabildiğim için rahatladım.” dedi. 

Jumbo-Visma takımının Yöneticisi Richard Plugge “Wout, bisikletin en büyük isimlerinden biri. Şu an dünya üç numarası. Bizim için onu takımd tutmak önemliydi. Wout’la ilgilenen başka takımlar da olabilir ama niyeti baştan beri imzalamaktı. Biz ona gelişiminde yardımcı olduk ve bu yüzden kalmak istiyor. Birbirimizin arzusunu çabucak anladık. Sonra detaylar biraz zaman aldı. Onu elimizde tutabildiğimiz için çok mutluyum ”dedi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!