Bizimle iletişime geçin

Haberler

PEUGEOT ELEKTRİKLİ ŞEHİR BİSİKLETİNİ TANITTI

Peugeot en yeni elektrikli şehir bisikletini tanıttı. Peugeot eC01 Crossover, Bosch motoru ve Shimano aktarıcı ve frenleriyle geliyor.

Peugeot en yeni elektrikli şehir bisikletini tanıttı. Peugeot eC01 Crossover,  Bosch motoru ve Shimano aktarıcı ve frenleriyle geliyor.

Elektrek’in haberine göre, Fransız şirketi Peugeot, geçen yıl sonunda piyasaya sürdüğü yarım düzine crossover tarzı modelle elektrikli bisiklet pazarında etkileyici adımlar atmıştı.

Peugeot şimdi ise eC01 Crossover isimli, Bosch motoruyla desteklenen bir elektrikli şehir bisikleti konseptiyle bisiklet sevenlerin karşısına çıkıyor. 

Fransa’da tasarlanan ve üretilen bisiklet, bisikletçilere önlerindeki yola iyi bir görüş açısı sağlamak amacıyla klasik tarzda dik bir oturma pozisyonuna sahip.

57mm genişliğindeki Schwalbe Hurricane lastikleri, e-bisikletin engelleri, genelde şehir içi e-bisikletlerde bulunan dar lastiklerden daha iyi aşmasına yardımcı oluyor.

120 km’lik menzil

Ön süspansiyonlu olması, bisikletin tipik şehir e-bisikletlerinden daha zorlu sürüşlerle başa çıkabilmesini sağlarken, çamurlukların ve bir arka bagajın dahil edilmesi de çoğu e-bisikletin ihtiyaç duyduğu kullanışlılığı sağladığı söyleniyor. 

EC01 Crossover, kadronun içine gizlenmiş çıkarılabilir bir 500 Wh pille eşleştirilmiş Bosch Performance CX orta tahrik motoruna sahip. Marka, en düşük destek seviyesinde kullanıldığında bataryanın 120 km menzile kadar yeterli olduğunu iddia ediyor.

Motor 63 Nm tork için derecelendirilmiş. Peugeot, bisikletçilerin bu torku çeşitli eğimlerde uygulayabilmeleri için geniş bir vites yelpazesine sahip olmasını sağladı ve 10 vitesli bir Shimano Deore aktarıcı eşleştirdi. Shimano MT201 hidrolik disk frenleri de bisikletle standart olarak geliyor.

Peugeot eC01 Crossover e-bisiklet 3.199 € fiyatla satışa sunuldu. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!