Bizimle iletişime geçin

Haberler

E-BİSİKLET EMEKLİLİĞİ ERTELETTİ

80 yaşındaki Britanyalı gazete dağıtıcısı George Bailey e-bisiklete geçtikten sonra emekliliğini erteledi. Bailey, yeni bisikletinin mesleğini 90 yaşına kadar sürdürmesine imkan tanıyabileceğini söyledi.

Fotoğraf Ciaran McCrickard/PA Wire

80 yaşındaki Britanyalı gazete dağıtıcısı George Bailey e-bisiklete geçtikten sonra emekliliğini erteledi. Bailey, yeni bisikletinin mesleğini 90 yaşına kadar sürdürmesine imkan tanıyabileceğini söyledi.

Cycling Weekly‘nin haberine göre, muhtemelen Britanya’nın en yaşlı gazete dağıtıcısı olan Bailey, 50 yıldır Headcorn, Kent’te gazete dağıtıyor. Yerel çapta ünü yayılan Bailey, her türlü hava koşulunda ve koronavirüs salgını sırasında, yakın zamanda geçen 80. doğum gününde hatta koronavirüs aşısı olduğu gün bile gazete dağıtıyordu. 

BBC’ye konuşan Bailey, “50 yıldır buradayım, benimle tanışan çoğu insan gülüyor ve şaka yapıyor. Temel olarak, formda kalmaya çalışıyorum. Aksi takdirde evde, biraz bahçeyle ilgileniyor olurdum. Bu yaşımda koşmaya gidecek biri değilim. Bisiklet beni zinde tutuyor.

“Güvenilir birini bulabildiklerinde, emekli olmayı düşünüyorum, Daha önce bazı kişiler buldular ama bunu sadece birkaç gün yaptılar. Birkaç gün yağmur yiyorlar ve “Bu benim için değil” diyorlar. Bu yüzden devam ediyorum.”

E-bisiklet her şeyi değiştirdi

Bu düşünceler, Bailey’e yepyeni bir e-bisiklet verilmesinden öncede kaldı. Yeni elektrikli bisikleti, onun 2,5 millik teslimat döngüsüne yıllarca devam etmesini sağlayabilecek.

Evans Cycles ve Raleigh, Bailey’e maksimum 15.5mph hızla pedal gücünün yüzde 250’sine kadar destekli enerji çıkışı sunan bir Motus Crossbar e-bisiklet vermek için bir araya geldi.

80 yaşındaki gazete dağıtıcısı George Bailey
Fotoğraf: Ciaran McCrickard/PA Wire

Bailey, 80. doğum gününün, mahallesine gazete dağıtmaya devam edip etmeyeceği konusunda uzun ve yoğun düşünmesini sağladığını söylediği için hediye daha iyi bir zamanda gelemezdi.

Bailey, “Yeni Raleigh e-bisikletim için gerçekten heyecanlandım. 80. doğum günümü kutladıktan sonra artık “botlarımı asma” ve gazete turundan çekilme zamanımın gelip gelmediğini ciddi olarak düşünüyordum.

Şimdi modern teknolojinin biraz yardımıyla sevdiğim şeyi yapmaya devam edebileceğimi bilmek harika. Özellikle de bir Raleigh ile. Büyürken her zaman hayranlık duyduğum bir markaydı! 90’ımdayken hala bu işi yapıyor olabilirim … ” dedi. 

Raleigh pazarlama müdürü Michelle Jakeway “George’un hikayesini duyduğumuzda, onu biraz desteklememiz gerektiğini hissettik. Raleigh Motus Crossbar, en popüler günlük e-bisikletlerimizden biri.

Yüksek güçlü bir Bosch motor, sepet  ve disk frenlerle gelen bisikletle George, sevdiği şeyi rahatça yapmaya devam edebilir ve bisiklet sürmenin keyfini yol boyunca yayabilir.” dedi. 

Kaynak: Cycling Weekly, Cyclist UK

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!